Mardin Roj

YPG Sözcüsü: Efrîn’deki gibi tehlikeli anlaşma olabilir

YPG Sözcüsü: Efrîn’deki gibi tehlikeli anlaşma olabilir
  • 18 Ekim 2021
Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik tehditlerini değerlendiren YPG Sözcüsü Nuri Mehmûd, Efrîn benzeri tehlikeli bir anlaşma olabileceğini belirtti. 
Halk Savunma Birlikleri (Yekîneyên Parastina Gel-YPG) Sözcüsü Nuri Mehmûd, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik olası yeni saldırıları ihtimallerini değerlendirdi. Rojnews’e değerlendirmede bulunan Nuri Mehmûd, Türkiye’nin bölgeye yönelik tehditlerde bulunduğunu belirtti. Nuri Mehmûd, “Türk Devleti sadece Azerbaycan, Irak ve Libya konuşlanmakla kalmıyor, aynı zamanda Türkiye’nin sınırlarını genişleterek Erdoğan’ın saltanatını kurmaya çalışıyor. Türkiye’de birçok kriz var. Türk muhalefeti ve genel olarak Türk halkı faşist ve cihatçı sistemi değiştirmek istiyor. Erdoğan ise ayakta kalabilmek için sadece savaş politikası izliyor” dedi.
SURİYE SESSİZ
Türkiye’nin bölgeye yönelik tehditlerine karşı Suriye rejiminin sorumsuz ve Rusya ile İran’ın çıkarlarına göre hareket ettiğini söyleyen Nuri Mehmûd, Rusya’nın şimdiye kadar Suriye halkının lehine herhangi bir adım atmadığını sadece kendi çıkarlarına göre hareket ettiğini ifade etti.
EFRÎN BENZERİ TEHLİKE
Nuri Mehmûd, Efrîn’de olduğu gibi tehlikeli bir anlaşmaya varılacağını öngördüklerini belirterek, “Rojava Devrimi’nde yaklaşık 10 yılı boyunca meşru müdafaa hakkımız çerçevesinde her türlü saldırı karşısında savunma hakkımızı kullandık. Bunun dışında hiçbir tarafa saldırmadık. Hiçbir zaman işgalcileri, DAİŞ, El Kaide gibi Erdoğan ve Türkiye’ye yakın çeteleri ve onların artıklarını kabul etmedik.” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ