Yöresel kıyafet giyenleri darp eden 4 polise dava açıldı

Yöresel kıyafet giyenleri darp eden 4 polise dava açıldı
  • 30 Mart 2023 16:08
Nisêbîn’de biri çocuk 2 kişiyi giydikleri yöresel kıyafetleri bahane ederek darp eden 4 özel harekat polisi hakkında “Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle silahla basit yaralama” suçlamasıyla dava açıldı.
Mêrdîn’in Nisêbîn (Nusaybin) ilçesi Dicle Mahallesi Can sokakta 31 Aralık 2022 tarihinde yöresel kıyafet giyen B.K. (16) ile Hüseyin G. (18), özel harekat polisleri tarafından darp edilmesine dair görüntülerin yayınlanması sonrası başlatılan soruşturma tamamlandı. Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında özel harekat polisleri Ali A., Fatih Ş., Naim K. ve Murat Y. hakkında iddianame hazırlanarak, Nusaybin Asliye Ceza Mahkemesi’ne sunuldu. Mahkemenin kabul ettiği iddianamede, 4 polisin “Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle silahla basit yaralama” suçundan cezalandırılması talep edildi.
‘KIYAFETİ ELEŞTİREREK SALDIRDI’
İddianamede olay; “Mağdurlar B.K. ve Hüseyin G.’nin Nusaybin ilçesi Dicle mahallesi Can Sokak üzerinde yöresel kıyafetleri giyinik vaziyette yürüdükleri, şüpheli Murat Y. sevk ve idaresindeki 47 A 1200 plaka sayılı zırhlı polis aracının mağdurların yanında durduğu, bu esnada aracın ön yolcu koltuğundan şüpheli Fatih Ş.’nin, aracın arka kısmından şüpheliler Ali A. ve Naim K.’nin şoför Murat Y. ile birlikte araçtan indikleri, şüpheli Ali A.’nın mağdurların kıyafetlerini eleştirerek mağdurlara saldırmaya başladığı, diğer şüpheliler Fatih Ş. ve Murat Y. da şüpheli Ali A. ile birlikte mağdurlara saldırdıkları, mağdur Hüseyin’i kafa atmak ve tekme ile vurmak suretiyle, mağdur B.k.’yi tekme atmak ve sağ dizinin üzerine silah ile bastırmak suretiyle darp ettikleri, diğer şüpheli Naim K.’nin de bu esnada gözcülük yaptığı” ifadeleriyle anlatıldı.
FİKİR BİRLİĞİ İÇİNDE
Savcılık 4 polisin de ayrı ayrı cezalandırılmaları talebinde bulunurken, polislerin “fikir ve eylem birliği içerisinde tekme atmak ve silahtan sayılan cisim ile bacağına bastırmak suretiyle iştirak halinde silahla basit nitelikte yaraladıkları” tespitinde bulundu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ