Mardin Roj

Yolsuzluk yapanlar yine ödüllendirildi: Yakup Sarı tahliye edildi

Yolsuzluk yapanlar yine ödüllendirildi: Yakup Sarı tahliye edildi
  • 26 Aralık 2021

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ihalelerine fesat karıştırdıkları ve görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle tutuklanan eski İl Milli Eğitim Müdürü ve kayyım döneminin Daire Başkanı Yakup Sarı ile 5 kişi tahliye edildi. Tekrar gözaltına alınıp, tekrar serbest bırakıldı. 

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) ihalelerinde yolsuzluk yaptıkları gerekçesi eski İl Milli Eğitim Müdürü ve Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyım yönetiminin Genel Sekreter Yardımcısı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi ile Kültür, Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı görevine atanan Yakup Sarı ve İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcılarının da olduğu 5 kişi tutuklanmıştı.
“İhaleye fesat karıştırma” ve “Görevi kötüye kullanma” suçlaması ile kısa süreli tutukluluğun ardından Sarı ve beraberindekiler yapılan itiraz üzerine tahliye edildi. 23 Aralık günü tahliye edildiği öğrenilen Sarı ve beraberindekiler hakkındaki delillerin toplandığı gerekçesi ile tahliye edildikleri, adli kontrol şartı uygulanacağı öğrenildi.
Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki farklı ihalelerde de yolsuzluk yapıldığı gerekçesiyle aynı kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında aralarında serbest bırakılan Sarı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yardımcıları Ş.G. ve M.D.’nin de olduğu 5 kişi gözaltına alındı. Savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ