Mardin Roj

Yolsuzluk soruşturması sonrası Artuklu Üniversitesi’nden peş peşe açıklama

Yolsuzluk soruşturması sonrası Artuklu Üniversitesi’nden peş peşe açıklama
  • 25 Ağustos 2020 17:42

Artuklu Üniversitesi ile ilgili yolsuzluk soruşturması haberleri üzerine istifa eden Genel Sekreter ve Rektör peş peşe açıklama yaptı.

Artuklu Üniversitesi ile ilgili yolsuzluk soruşturması haberleri üzerine istifa eden Genel Sekreter ve Rektör peş peşe açıklama yaptı. İstifa eden genel sekreter Mustafa Öztürk yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi: “Gerek bazı medya kuruluşlarında ve gerek bazı çevrelerde genel sekreterlik görevinden istifa etmemle ilgili yanlış anlamalara yol açacak düşüncelere engel olmak ve işin hakikatini ortaya koymak için bu açıklamayı yayınlamanızı rica ediyorum:

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ile 2015 yılından bu yana üniversitemize ve şehrimize katkı sağlamak amacıyla sivil toplum ve akademik çalışmalar düzeyinde verimli bir işbirliğimiz oldu. Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ın rektör olarak atanmasından itibaren de üniversitemizin genel sekreterlik görevine getirildim. Beraber çalıştığımız bir yıllık süre zarfında üniversitemize kurumsal kimlik kazandırmak, harabeye dönmüş akademik ve idari yapıyı bir düzene koymak adına çok başarılı çalışmalara beraber imza attık. Fakat geçen bir yılın ardından, ileriye dönük planlamalardaki bakış farklılıkları ve belli tasarruflardaki uygulama tarzları sebebiyle rektör hocamızdan müsaademi isteyerek istifamı sundum. İstifa ettiğim görev boşluk kaldırmayacağından yine benim bizzat yaptığım öneriyle Öğr. Gör. Ömer Murat Öter, vakit geçirilmeden genel sekreterlik görevine atandı.

Belirttiğim gerekçeler dışında herhangi bir istifa nedeni söz konusu olmayıp bazı kaynaklarda belirtildiği gibi ihale veya başka bir akçeli işle ilgili bana yöneltilen bir soru ve soruşturma da bulunmamaktadır. Daha önce genel sekreterlik göreviyle beraber yürüttüğüm ve uzmanlık olanım olan TÖMER (Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi)’deki müdürlük görevime devam etmekteyim. Hatta ilerleyen süreçte akademik alanda Rektör hocamızın tevdi edeceği başka görevler olursa, bu görevleri de iştiyakla üstleneceğimi ifade eder, ilgilenenlere saygılarımla arz ederim.”

REKTÖRDEN ARAÇ TAHSİSİ AÇIKLAMASI

Rektör İbrahim Özcoşar da, sosyal medya hesabından şunları iddia etti: “Birileri üniversitemizin araç varlığını abartmış. Bırakın başkalarına araç tahsis etmeyi rektörlük aracı bozulduğunda eve otobüsle gidiyoruz. Halk otobüsünde görünce şaşıran öğrencilerimiz şahitlik edebilir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ