Mardin Roj

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı
  • 26 Ağustos 2020 13:01 | Son Güncellenme: 26 Ağustos 2020 13:15

ÖSYM Başkanı Aygün, YKS yerleştirme sonuçlarının açıklandığını bildirdi.

SONUÇLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sınava girenler sonuçlara ‘https://sonuc.osym.gov.tr’ adresinden ulaşılabilecek. Kimlik numarası ve şifrelelerle sonuçlar öğrenilebilecek. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: “6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2020-YKS tercih sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını sayfamız ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilir. Adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizin yarınları olan değerli gençlerimiz, üniversite hayatına attığınız bu ilk adımda sizlere başarılar diliyorum. Tercihlerine yerleşemeyen gençlerimiz de eminim ki isteklerine azim ve gayretleriyle mutlaka ulaşacaklardır.”

Kayıtlar 31 Ağustos-4 Eylül’de
Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020 arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020 arasında gerçekleştirilebilecek. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ