Mardin Roj

YJA-Star üyesi Gülistan Ekinci’nin cenazesi 6 ay sonra defnedildi

YJA-Star üyesi Gülistan Ekinci’nin cenazesi 6 ay sonra defnedildi
  • 16 Haziran 2022 10:36
Bagok Dağı’nda 2021 Aralık ayında yapılan hava saldırılarında yaşamını yitiren Gülistan Ekinci’nin cenazesi, 6 ay sonra ailesi tarafından alınarak, Siirt’te defnedildi.
Mardin’in Nusaybin ilçesinin Bagok Dağı’nda 11 Aralık 2021 tarihinde başlayan ve 15 Aralık’a kadar devam eden askeri operasyon sırasında gerçekleştirilen hava saldırısında 6 YJA-Star üyesi yaşamını yitirdi. Hayatını kaybedenlerden Deniz Orak ve Simanur Kaya’nın cenazeleri ailelerine teslim edilirken, 4 kadının cenazesi ise “teşhis edilemediği” gerekçesiyle Artuklu ilçesindeki Kamor Kimsesizler Mezarlığı’na defnedildi. Buraya defnedilen Betül Dilen, Fatma Çiçek ve Şilan Çiçek’in cenazeleri de farklı tarihlerde ailelerine teslim edildi.
DİNİ VECİBELER ENGELLENDİ
Ailesinin daha önce vermiş olduğu kan örneğinin çıkması üzerine YJA-Star üyesi Gülistan Ekinci’nin cenazesi ise dün ailesi tarafından alınarak, akşam saatlerinde Siirt’e getirildi. Polis ablukası altında gerçekleşen cenaze törenine, ailenin dışında kimsenin katılmasına izin verilmezken, dini vecibelerin de yerine getirilmesi engellendi. Siirt’in Şeyh Musa Mezarlığı’nda toprağa verilen Ekinci için ailenin evinde taziyeler kabul edilecek.
49 CENAZE ‘KİMSESİZLER’ MEZARLIĞINDA
Kamor Kimsesizler Mezarlığı’nda halen farklı tarihlerde yaşamını yitiren 49 kişinin cenazesi bulunuyor.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ