Mardin Roj

YJA-Star üyelerinin cenazeleri 93 gün sonra verildi

YJA-Star üyelerinin cenazeleri 93 gün sonra verildi
  • 31 Temmuz 2021
Lice’de hava saldırısında yaşamını yitiren YJA-Star üyeleri Aynur Ulugana ve Suna Taş’ın cenazesi, 93 gün sonra ailelerine teslim edildi. 
Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı kırsal Zengesor Mahallesi’ne yönelik 29 Nisan’da yapılan hava saldırısında yaşamını yitiren YJA-Star üyesi Suna Taş ve Aynur Ulugana’nın cenazesi, aileleri tarafından 93 gündür bekletildikleri Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alındı.
Dün savcılık tarafından aranan Taş ailesi Mersin’den, Ulugana ailesi ise Van’dan Diyarbakır’a geldi. Morgdan alınan Ulugana’nın cenazesi, dün akşam saatlerinde memleketi Van’a götürüldü. Taş ailesi, cenazeyi aldığı sırada polis tarafından “Cenazenizi almak için başkaları ile iletişime geçmeniz dahilinde, cenazeniz verilmeyecek” şeklinde tehdit edildi. Hastaneden alınan Taş’ın cenazesi ise gece saatlerinde Bağlar ilçesinde bulunan Yeniköy Mezarlığı’nda defnedildi.
CENAZE TÖRENİNE ENGELLEME 
Yeniköy Mezarlığı’nı abluka altına alan polis, Taş’ın cenaze törenine ailesi dışında kimsenin katılmasına izin vermedi.
Aynı hava saldırısında yaşamını yitiren YJA-Star üyeleri Latife Hanibi, Dilan Silinsin ve isimleri öğrenilemeyen iki kişinin cenazelerine ilişkin bilgi edinilemedi. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ