Mardin Roj

Yeşilli Jandarma köylüleri alıkoydu, DEDAŞ trafoları söktü

Yeşilli Jandarma köylüleri alıkoydu, DEDAŞ trafoları söktü
  • 17 Temmuz 2020 15:59 | Son Güncellenme: 17 Temmuz 2020 16:00

Yeşilli’ye bağlı kırsal mahallelerde sabah saatlerinde İlçe Jandarma Karakolu’na çağrılan çiftçiler, karakolda alıkonulurken, DEDAŞ ekipleri de mahallelerdeki elektrik trafolarını yerinden söktü.

Mardin’in Derik, Kızıltepe, Artuklu ve Nusaybin ilçelerine 14 Mayıs’tan bu yana Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. (DEDAŞ) tarafından gerçekleştirilen elektrik kesintilerine tepkiler devam ederken, Yeşilli ilçesinde de kesintilere başlandı. Yeşilli’ye bağlı Ovaköy ve Kütüklü kırsal mahallelerinde sabah saatlerinde Yeşilli İlçe Jandarma Karakolu tarafından “ifadeniz var” denilerek, çağrılan 20 çiftçi karakola gitti. Burada ifadeleri olmadığını öğrenen çiftçiler, karakolda alıkonulurken bu esnada DEDAŞ ekipleri de mahallelerde çiftçilerin kendi imkanlarıyla satın aldıkları elektrik trafolarını yerinden söktü.

DEDAŞ ekiplerine engel olmak isteyen mahalle halkı, jandarma tarafından engellendi. Jandarma ile mahalle sakinleri arasında arbede yaşanırken, jandarmanın yer yer mahalle halkını tartakladığı bildirildi.

Jandarmanın engeli devam ederken, DEDAŞ bölgede onlarca elektrik trafosunu yerinden sökerek götürdü. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ