Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir rezaletlerine bir yenisini ekledi

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir rezaletlerine bir yenisini ekledi
  • 9 Nisan 2021 14:45
Kentsel dönüşüm projesi ile evleri yıkılmak istenen yurttaşların sokağa çıkarak istifaya çağırdığı AKP’li Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir’in “HDP’ye yer tahsis etmekle” suçladığı muhtar görevinden uzaklaştırıldı.
Mardin’in Yeşilli ilçesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 500 evin yıkım çalışmalarına geçtiğimiz Ekim ayında başlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü ile Yeşilli Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen proje ile Tepebaşı ve Gül mahallelerinde başlanan çalışmalar kapsamında  henüz anlaşma sağlanmayan yurttaşların da evleri yıkılmak isteniyor.
Evlerini terk etmedikleri için aylardır baskılarla yüz yüze olan yurttaşların önceki gün elektrikleri kesildi.
Yine zor kullanılarak evlerinden çıkarılacakları tehdidi ile yurttaşlar, gerçekleştirdikleri protesto eylemi ile AKP’li Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir’i istifaya davet etti. Başkan Demir ise kendisini protesto edenlere dönük suçlamalarda bulunmakla yetindi.
Protesto eylemlerinin hemen ardından Gül Mahallesi Muhtarı Çağdaş Araz, protesto eylemlerini “organize ettiği” iddiasıyla Yeşilli Kaymakamlığı tarafından bir ay süreyle görevinden uzaklaştırıldı.
Belediye Başkanı Demir’in görevden uzaklaştırılan Araz hakkında önceki ay Kaymakamlığa şikayet dilekçesi yazdığı da ortaya çıktı. Demir’in Kaymakamlığa yaptığı şikayetinde Araz’ı “HDP’ye yer tahsis etmekle” suçladı.
Demir’in bu şikayeti üzerine Mardin Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü tarafından muhtar Araz’ın ifadesine başvuruldu.
Araz’ın ifadeye çağrılma yazısında şu ifadeler kullanıldı: “Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir’in Yeşilli Kaymakamlığı’na sunmuş olduğu yazıda; ‘İlçemiz Gül Mahallesi Muhtarı Çağdaş Araz; gizli ve açık birçok defa sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ve yorumlarla kamu hizmetini aksatma, engelleme, vatandaşı kışkırtma ve dedikodu üreterek, halkın arasına fitne, fesat, yalan ve iftiralar atıp, hatta devletin mercilerine giderek, onlara yanlış bilgi, belge sunma ve söylemek kaydı ile görevi ile bağdaşmayan tutum ve davranışları, şahsın geçmişteki siyasi faaliyetleri ile HDP binasını kendi evine getirmesi ve yer tahsis etmesi ile örgüt yanlısı bir partiye yakınlığı açık ve net görülmektedir. Şahsın bütün amacı devletimizin yapacağı her türlü doğru ve hayırlı işleri nasıl engelleyeceğim düşüncesi ve halk içerisinde fitne ve fesat çıkararak, ayrımcılık yapma çabası’ şeklinde iddia edilmektedir.”
ÖLÜLERE OY KULLANDIRMIŞTI 
Hayrettin Demir, 31 Mart seçimlerinde ölülere oy kullandırmak ile gündeme gelmişti. Saadet Partisi yayınladığı belgeler ile ölülere oy kullandırıldığı ispat edilmişti.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ