Yeşil Sol sahada: Bu işi Yarım bıraktığımız işi 28 Mayıs’ta tamamlayacağız

Yeşil Sol sahada: Bu işi Yarım bıraktığımız işi 28 Mayıs’ta tamamlayacağız
  • 19 Mayıs 2023 22:05
Mêrdîn’de 14 Mayıs seçimlerinin ardından ilk defa kitlesel olarak sahaya inen Yeşil Sol Parti adayları, 28 Mayıs’ta AKP-MHP iktidarını göndereceklerini vurguladı. 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen seçimlerin ardından Mêrdîn’de ilk defa kitlesel olarak sahaya indi. Mêrdîn milletvekili ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz Nisêbîn’de (Nusaybin), Beritan Güneş Dêrîk’te (Derik), George Aslan Mîdyad’ta (Midyat) ve Kamuran Tanhan Qoser’de (Kızıltepe) halk ve esnaf buluşmaları gerçekleştirdi. Aydeniz ve beraberindeki heyet, Nisêbîn’de gerçekleştirdikleri ziyarette halktan yoğun ilgi gördü.
Halkın eleştirileri ile taleplerini dinleyen Aydeniz, “14 Mayıs’ta yarım bıraktığımız işi 28 Mayıs’ta tamamlamaya hazır mıyız” diye sordu. Yurttaşlardan destek alan Aydeniz’e bir yurttaş, “Üzerimizden TIR’la da geçseler oyumuzu kullanacağız. Açık açık vereceğiz” diye seslendi.
Devam eden esnaf ziyaretinde yurttaşlar, Aydeniz ve beraberindekileri alkışlar ve zılgıtlarla karşılayarak destek mesajları verdi. (MA)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ