Yeşil Sol Parti’nin Mêrdîn seçim bürosu açıldı

Yeşil Sol Parti’nin Mêrdîn seçim bürosu açıldı
  • 8 Nisan 2023 09:50

 

Artuklu ilçesi İstasyon mahallesinde Yeşil Sol Parti seçim bürosunun açılışını, yüzlerce kişinin katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirdi. 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mêrdîn İl Örgütü, Artuklu İlçesi İstasyon Mahallesi’nde seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Yüzlerce kişinin katıldığı açılışta Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Remziye Tosun ve Necdet İpekyüz ile Partiya Sosyalista Kurdistan (PSK) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Dağtekin de katıldı. Açılış öncesi halaylar çekildi, sloganlar atıldı.
Açılışın ardından PSK Genel Başkan Yardımcısı Hasan Dağtekin konuştu. Kürt Özgürlük ve Demokrasi İttifakı ile seçimlerde Kürtlerin taleplerini dile getireceklerini kaydeden Dağtekin, Kürtçe anadilde eğitimin önünün açılması ve Kürtçe’nin ikinci resmi dil olarak kabul edilmesi için mücadele edeceklerini söyledi. 14 Mayıs’ta halkın oyunu Yeşil Sol Parti’ye vererek kendi iradesine sahip çıkacağını kaydeden Dağtekin, halkın zulüm politikalarına son vereceğini belirtti.
‘HALKIN DİRENİŞİYLE FAŞİZMİ YIKACAĞIZ
Ardından söz alan HDP’li Remziye Tosun ise, kadınlar olarak 14 Mayıs’ta iktidarı göndereceklerini belirterek, “Ne yaparlarsa yapsınlar göndereceğiz. Daha önce Kürt sorunundan bahsediyorduk. Şimdi bütün halkların sorunlarından bahsediyoruz. Özgürlük sorunu Kürtlerin, Türklerin, Ermenilerin, Süryanilerin, Alevilerin de sorunu ve hepsi için mücadele ediyoruz. Özgürlük sorunu ve özgürlük mücadelesi bütün dünyaya yayılmış durumda. Çaresiz değiliz. Halk direniyor. Kürt halkı da direniyor. Kürt halkının başı diktir. Başı dik annelerin, başı dik halkın direnişiyle 14 Mayıs’ta faşizmi yıkacağız” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ