Yeşil Sol Parti Nisêbîn’de seçim bürosunu açtı: Biz kazanacağız

Yeşil Sol Parti Nisêbîn’de seçim bürosunu açtı: Biz kazanacağız
  • 6 Nisan 2023 16:20
Nisêbîn’de Yeşil Sol Parti’nin ilk seçim bürosu, kitlesel katılımla açıldı.  Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü Çiğdem Kılıçgün, “Bu seçimleri bizler, kadınlar, gençler, Kürtler ve halklar kazanacak” dedi. 
14 Mayıs seçimleri kapsamında Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mêrdîn İl Örgütü, Mêrdîn’deki ilk seçim bürosunun açılışını Nisêbîn’de (Nusaybin) gerçekleştirdi. Seçim bürosunun açılışını Devrim Mahallesinde gerçekleştiren Yeşil Sol Parti’nin programına Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar ve DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk katıldı. Kılıçgün ve Öztürk’ü ilçe girişinde onlarca araçla karşılayan yurttaşlar, burada bir süre halaylar çektikten sonra ilçede konvoy yaptı. Konvoy eşliğinde Devrim Mahallesindeki seçim bürosuna geçen kitle, seçim bürosunun önünde halaylar çekmeyi sürdürdü. Yüzlerce kişinin bir araya geldiği açılışta, Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü Kılıçgün konuştu.
‘YÖN VERİYORUZ 
Eşsözcü Kılıçgün, 14 Mayıs seçimlerinin tekçilik ve çoğulculuk arasında yapılacağına dikkat çekerek, HDP hakkındaki kapatma davası ile beraber Türkiye halklarını seçeneksiz bırakmama kararı aldıklarını söyledi. Aldıkları karar kapsamında seçim partisi olarak Yeşil Sol Parti ile devam etme kararı aldıklarını kaydeden Kılıçgün, “HDP ile birlikte bu süreci götüreceğiz dedik. Sizlerle birlikte götüreceğiz. Ve 7 Haziran 2015 kazanımından çok daha büyük, çok daha güçlü bir kazanıma imza atacağız” dedi. Uzun yıllardır farklı yöntemlerle mücadele ettiklerini ve bugünlere geldiklerini kaydeden Kılıçgün, “7 Haziran 2015 seçimlerimde sadece sayısal bir veri değil, Türkiye’deki siyaseti en nitelikli şekilde tartışan, en yetenekli, en demokratik siyasetin zeminini kuran sözünü kuran parti olduğumuzu gösterdik. Bugün de aynı durumdayız. Sadece yüzde 15 değiliz biz. Türkiye siyasetine yön veren, güç veren demokratik siyasetin kurucu öznesiyiz” dedi.
‘KADINLAR KAZANACAK’
Katledilen kadınlara söz verdiklerini ve tek adam siyasetine karşı mücadele edeceklerini kaydeden Kılıçgün, “Tek, tek diyen bu tek adam rejimi bu seçimde tekleyecek. Bu seçimleri bizler kazanacağız. Kadınlar kazanacak. Gençler kazanacak, Kürtler kazanacak, halklar kazanacak. Hepimiz kazanacağız, demokratik siyaset kazanacak. Bunun için yola çıktık, bunun için emek verdik. Bu mücadele daha da büyüyerek, Türkiye’de hem cumhuriyetin demokratikleşmesini hem de bütün halkların eşit ve özgür bir şekilde yaşamının kurucu iradesi olacak” diye belirtti.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ