Yeşil Sol Parti milletvekilleri mazbatalarını aldı

Yeşil Sol Parti milletvekilleri mazbatalarını aldı
  • 26 Mayıs 2023 12:12

Yeşil Sol Parti Mêrdîn milletvekilleri Saliha Aydeniz, Kamuran Tanhan, Beritan Güneş ve George Aslan mazbatalarını aldı. 

 

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde Yeşiller Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) listesinden Mêrdîn milletvekili seçilen DBP eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Kamuran Tanhan, Beritan Güneş ve George Aslan mazbatalarını aldı. Beraberlerinde Yeşil Sol Parti ve HDP yöneticileri ile birlikte Mardin Adliyesi’nde bulunan İl Seçim Kurulu’na geçen milletvekillerini burada İl Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz Malkoç karşıladı. Ardından milletvekilleri mazbatalarını Malkoç’un elinden alarak adliye önünde toplandı.

 

Adliye önünde açıklama yapan Aydeniz, 14 Mayıs seçimlerinin Kürt halkı ve Türkiye halkları için hayırlı olmasını dileyerek, Türkiye demokrasisinin geleceği için Kürt halkının mücadelesinin önemli olduğunu dile getirdi. Kürt siyasetçileri ve milletvekilleri olarak, Kürt halkının özgürlüğü ve Türkiye demokrasisinin geleceği için her zaman mücadele edeceklerini söyledi. 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için de çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Aydeniz, “Aynı kararlılık, aynı duruş ve coşkuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnanıyorum ki, nasıl 14 Mayıs’ta başardık, 28 Mayıs’ta da Türkiye’nin geleceği ve demokrasinin öne çıkması, bir değişimin olması için büyük kazanacağız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ