Yeşil Sol Parti Derik’te seçim bürosunu açtı

Yeşil Sol Parti Derik’te seçim bürosunu açtı
  • 9 Nisan 2023 00:13

Yeşil Sol Parti Derîk ilçesinde seçim bürosunun açılışını büyük bir coşku ile gerçekleştirdi.

Yeşiller Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mêrdîn İl Örgütü tarafından 14 Mayıs seçimlerine doğru giderken, büro açılışlarına devam ediliyor. Yeşil Sol Parti bugün Derîk ilçesinde de seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. İlçe merkezinde bulunan seçim bürosunun açılışına yüzlerce kişi katıldı. Açılışta HDP, DBP ve Yeşil Sol Parti yöneticilerinin yanı sıra yurttaşlar yoğun ilgi gösterirken, sık sık sloganlar atıldı. Çalınan müzikler eşliğinde halaylar çekilen açılışta, Derîkli kadınların ilçeye özgü yöresel kıyafetleriyle katıldı.

Açılışta ilk olarak söz alan HDP İl Eşbaşkanı Mehmet Ali Yiğit, seçime Yeşil Sol Parti ile girdiklerini, belirterek, “14 Mayıs’ta mührü Yeşil Sol’un altına vuracağız. Partimizi kapatmaya çalışanlara 14 Mayıs’ta büyük bir cevap vereceğiz” dedi.

Ardından söz alan Yeşil Sol Parti İl Eşsözcüsü Alaattin Turan da, iktidarın politikalarını eleştirerek, “Bugün bizleri siyaset sahnesinden silmeye çalışanları 14 Mayıs’ta tarihin çöp sepetine göndermek için hazırız” diye vurguladı.

Renkli görüntülerin ortaya çıktığı açılışta bir süre halaylar çekildikten sonra seçim bürosunun kurdelesi Barış Anneleri tarafından kesildi. Zılgıtlar eşliğinde gerçekleştirilen açılışın ardından kitle bir süre yeniden halaylar çekti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ