Yeşil Sol Mêrdîn’de temaslarını sürüyor

Yeşil Sol Mêrdîn’de temaslarını sürüyor
  • 23 Mayıs 2023 18:51

Mêrdîn’de köy köy çalışmalarını sürdüren Yeşil Sol Partiü heyeti 28 Mayıs seçimleri için çağrıda bulunurken, buluşmalarda 28 Mayıs’ta Kürt halkının vereceği mesajın önemine dikkat çekildi.

 

28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi öncesi Yeşiller Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Mêrdîn’de temaslarını sürdürüyor. Yeşil Sol Parti listesinden Mêrdîn milletvekili seçilen DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz Derik, Kamuran Tanhan Artuklu, George Aslan Savur ve Beritan Güneş ise Kızıltepe’de temaslarda bulundu.

 

Derik’teki temasları kapsamında Aydeniz ve beraberindeki heyet; ev ziyaretleri ile başlattığı programını esnaf ziyareti ile sürdürdü. Halkın yoğun ilgi gösterdiği Aydeniz ve beraberindeki heyet, 28 Mayıs’ta sandığa gitmenin önemine dikkat çekti. Aydeniz kadınlarla da bir araya gelerek, iktidarın politikalarına dikkat çekerek, kadınların kendi haklarına sahip çıkarak, 28 Mayıs’ta sandığa gitmeleri gerektiğini söyledi.

 

Artukku’da kırsal mahallelerde temaslarını sürdüren Tanhan ve beraberindeki heyet ise, halk buluşmalarına katıldı. Burada konuşan Tanhan, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerini “referandum” olarak değerlendirirken, “Ya varız ya da yokuz. Ya Afganistan gibi olacağız ya da demokrasi için bir şansımız daha olacak. 28 Mayıs’ta halkımızın yeniden sandık başında olmasını, kendi iradesine sahip çıkmaya devam etmesini ve bu faşizmin ortadan kaldırılmasında gerekeni yapmasını bekliyoruz. Vereceğimiz karar ile bir kez daha anlayacaklar ki Kürt halkının istemedikleri orada oturamaz” dedi.

 

Milletvekili adayları halkın sorunlarını da dinleyerek, sorularını yanıtladı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ