Mardin Roj

YENİLENDİ | Mardin’de ırkçı saldırıyı protesto etmek isteyenlere polis müdahalesi

YENİLENDİ | Mardin’de ırkçı saldırıyı protesto etmek isteyenlere polis müdahalesi
  • 31 Temmuz 2021 18:09

Mardin’de Konya’daki ırkçı saldırıyı protesto etmek isteyenlere müdahale eden polisler, çok sayıda kişiyi darp ederek gözaltına aldı. 

 

 

 

Mardin’de HDP ve demokratik kitle örgütleri Konya’da 7 kişinin katledildiği ırkçı saldırıyı protesto etmek istedi. Karayolları Parkı’nda biraraya gelen kitleye polis Mardin Valiliğinin kent genelinde getirdiği eylem ve etkinlik yasağını gerekçe göstererek, açıklamaya izin vermeyeceklerini bildirdi. Ancak kitle açıklama yapmakta ısrar ederek, açıklama gerçekleştirdi. Açıklamanın ardından kitle ırkçı saldırıya karşı sloganlar eşliğinde HDP il binasına doğru yürüyüşe geçti.

 

 

Polisler kitlenin toplu olarak yürümesine izin vermeyerek, dağılmalarını isterken, kitle yürüyüşe geçti. Kitlenin yürüyüşe geçmesi ile birlikte polisler, müdahalede bulundu. Polisin müdahalesinde 3 kişi darp edilerek, ters kelepçelenerek yere yatırıldı. Gözaltına alınan 3 kişi Mardin İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

 

 

 

Müdahale sırasında bir polis amiri, HDP’li yöneticiler ile tartışmaya girerken parmak sallayarak tehditler savurduğu görüldü. Polisler yer yer HDP’lilere kalkanlarla müdahale etmeye kalktı.

 

 

 

Kitle, HDP binasına kadar yürüyüşünü gerçekleştirerek, eyleme son verdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ