Mardin Roj

Yeni Kızıltepe Spor neden satıldı?

Yeni Kızıltepe Spor neden satıldı?
  • 30 Nisan 2022

HDP Mardin Milletveikili Pero Dündar, kayyım belediyesi tarafından desteklendikten sonra Yeni Kızıltepe Spor’un satılmasını Meclis gündemine taşıdı. 

 

HDP Mardin Milletveikili Pero Dündar, kayyım belediyesi tarafından desteklendikten sonra Yeni Kızıltepe Spor’un satılmasını Meclis gündemine taşıdı. Pero Dündar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

 

Pero Dündar’ın verdiği soru önergesi şu şekilde;

 

“31 Mart 2019 resmi seçim sonuçlarına göre HDP, 65 yerde Belediye Başkanlığı kazanmıştır. Seçimlerden birkaç ay sonra başlayan kayyım politikası ile halkın iradesiyle seçilen belediye eşbaşkanları, İçişleri Bakanlığı talimatıyla görevden uzaklaştırılmıştır. Kızıltepe Belediyesi de halkın iradesi gasp edilerek kayyım tarafından yönetilmektedir.

 

Basına yansıyan bilgilere göre, Kızıltepe Belediyesi’ne kayyım olarak atanan Kaymakam Hüseyin Çam, göreve geldiği gibi ilk olarak Kızıltepe Belediyespor’un yönetimini ele geçirmek istemiş ancak başarılı olamamıştır. Daha sonra, Cevhertepe Spor Kulübü’nün Yeni Kızıltepe Spor Kulübü ismini almasına ön ayak olmuş ve belediyenin tüm imkanlarını bu kulüp için seferber etmiştir. Belediye kasasından kulübün kampları ve transferleri için yüksek meblağlarda kaynak aktarımı yapılmış hatta kulüp sporcuları belediye personeli olarak gösterilip kendilerine maaş ödemesi yapılmıştır. Kayyım Hüseyin Çam, bu kaynak aktarımları sonrasında, Yeni Kızıltepe Spor Kulübü yönetimi tarafından kulübün “Onursal Başkanı” ilan edilmiştir. Milyonlarca lira kaynak aktarılan ve Efeler Ligi’nde yer alan Yeni Kızıltepe Spor Kulübü, geçtiğimiz günlerde Hekimoğlu Global Connect Travel Bursa’ya sessiz sedasız bir şekilde satılmıştır.”

 

Pero Dündar şu soruların cevaplanmasını istedi:

 

“1- Kayyım Hüseyin Çam yönetimindeki Kızıltepe Belediyesi, kasasından Yeni Kızıltepe Spor Kulübü için ne kadar “bağışta bulunulmuştur?”

2- Kulüp oyuncularının belediye personeli olarak gösterildiği doğru mudur? Doğruysa kaç sporcu resmiyette belediye personelidir?

3- İsim değişikliğinin ardından kulüp yöneticilerinin mal varlıklarındaki değişim ne düzeydedir?

4- Kulübe destek adı altında kim ya da kimler zengin edilmiştir?

5- Kayyım yönetiminin kulübe kaynak yetiştirememesi üzerine satış kararı alındığı iddiası doğru mudur? Satış kararı neden alınmıştır?”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ