Yayalar şehir merkezindeki üst geçitlerin yerinin değiştirilmesini bekliyor

Yayalar şehir merkezindeki üst geçitlerin yerinin değiştirilmesini bekliyor
  • 5 Şubat 2021 16:11 | Son Güncellenme: 5 Şubat 2021 16:12

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından Artuklu ilçesi Vali Ozan Caddesi üzerine kurulan üst geçitlerin yerinin değiştirilmesi istendi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından Artuklu ilçesi Vali Ozan Caddesi üzerine kurulan üst geçitlerin yerinin değiştirilmesi istendi. Kayyım Mustafa Yaman döneminde Adliye ışıkları ile İl Sağlık Müdürlüğü mevkiine yerleştirilen üst geçitlerin konulduğu yerler, Mardinliler tarafından hatalı bulundu. Ancak zamanında yetkililere yapılan uyarılara aldırış edilmeden üst geçitler mevcut oldukları yerlere konuldu.

 

 

Mardinliler üst geçitlerin yerleştirildiği yerlerin hatalı olduğunu dile getirerek, değiştirilmesini istedi. Mevcut üst geçitlerin kullanılmadığını belirten Mardin halkı, üst geçit yapılması gereken noktalardan birinin Devlet Hastanesi mevkii olduğunu bir diğerinin de Vali Ozan Caddesi üzerindeki alt geçidin üstü olduğunu ifade etti. Yurttaşlar battı çıktı olarak bilinen alt geçidin başından bu yana yanlış olduğunu dile getirerek, “En azından Adana ve başka yerlerdeki alt geçitler incelenebilir. Oralarda da yanlış olduğu fark edilen alt geçitlerin üstleri kapatılarak en azından halkın rahat geçiş sağlayacağı bir hale getirilmiş. Trafik de eskiye nazaran iyileşmiş durumda. Mardin Büyükşehir Belediyesi de battı çıktının üstünü belirli bir bölüme kadar kapatabilir ya da en azından mevcut üst geçitlerin yerini değiştirerek yayaları rahatlatabilir” çağrısında bulundular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ