Yaşamını yitiren askerlerin künyeleri yayınlandı

Yaşamını yitiren askerlerin künyeleri yayınlandı
  • 8 Eylül 2022 15:30
Savunma Bakanlığı’nın ölümlerine dair sessiz kaldığı askerlerin künyeleri ve askeri malzemelerinin görüntüleri yayınlandı.  
Türkiye’nin Federe Kürdistan Bölgesi’nin Zap, Metîna ve Avaşîn bölgelerine yönelik 17 Nisan’da başlattığı saldırılar sürerken, çatışmalara dair her gün yeni detaylar ortaya çıkıyor. Fırat Haber Ajansı (ANF), 31 Mayıs’ta servis ettiği haberle, Türkiye’nin asker kayıplarını gizlediğine işaret ederek, 29 Mayıs’ta Metîna’da çıkan çatışmada yaşamını yitirdiği belirtilen 4 askerin ismini duyurdu. Haberde, Astsubay Kıdemli Çavuş Yunus Eylik, Uzman Çavuş Ali Taşkın (Siirt Komando Tugayı), Uzman Çavuş Mevlüt Çetin ve Uzman Çavuş Ahmet Akpınar’ın yaşamını yitiren askerler olduğu ifade edildi.
BAKANLIK SESSİZ
Aradan geçen süreye rağmen ismi açıklanan askerlere dair Savunma Bakanlığı’ndan herhangi bir açıklama yapılmadı. Bir süre önce konuya dair açıklama yapan HPG Sözcüsü Serdar Yektaş, ellerinde 9 asker cenazesinin olduğunu ve bazı asker ailelerinin kendilerine başvuru yaptığını açıkladı. Yektaş açıklamasında, “Türk Devletinin tehditleri nedeniyle ailelerin ismini açıklamayacağız” dedi.
KÜNYELERİ YAYINLANDI
ANF, bugün de söz konusu tarihte yaşamını yitirdiği belirtilen Astsubay Kıdemli Çavuş Yunus Eylik ve Uzman Çavuş Ali Taşkın’a ait künyeler ve eşyaların görüntüsünü yayınladı. Görüntülerde sırt çantalar, bir silah, şarjörler, bıçaklar, bir el feneri, bir tespih ve dürbünler ile iki rütbeli askere ait künyeler yer alıyor.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ