Mardin Roj

Yağmur yağdı: Kayyım protokolde, Kızıltepe bildiğiniz gibi

Yağmur yağdı: Kayyım protokolde, Kızıltepe bildiğiniz gibi
  • 29 Ekim 2021 22:21 | Son Güncellenme: 29 Ekim 2021 22:25

Kızıltepe’ye bugün kısa süreliğine yağmur yağdı. Alt yapı ve üst yapısı yenilenmesi süren ilçede yetersiz alt yapı nedeniyle ortalık yine göle döndü. Belediye kayyımı ve kaymakam Hüseyin Çam ise o sıralarda protokol ile beraber törendeydi.

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde geçtiğimiz yaz aylarında alt yapısı ve üstyapısı yenilenen Ersoylu Caddesi’nde yurttaşların uyarısına rağmen yetersiz yapılan su giderleri az yağan yağmurda bile yolun göle dönmesine sebep oldu.

Kızıltepe’de gece saatlerinde beklenen yağmur başladı. İlçede özellikle altyapı ve üst yapısı yeni yapılan yollarda oluşan su birikintileri araç sürücülerini zorladı.

 

Koçhisar Mahallesi Ersoylu Caddesi’nde alt yapı yetersizliği uyarılara rağmen önlem alınmayınca yurttaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Yağan az yağmura rağmen gider yetersiz olduğu için cadde göle döndü. Çukurlardan köstebek yuvasına dönen yolların hali ise yine içler acısı şekilde ortaya çıktı.

 

Her yağmurda aynı manzarayla karşılaştığını ifade eden mahalle sakinleri problemin çözülmediğini ve su gideri yapıldığında da yetkililere giderin yetersiz kalacağı uyarısı yaptıklarını ifade ettiler. Yurttaşlar, su giderinin daha geniş yapılması gerektiğini belirtti.

 

KAYYIM PROTOKOLDEYDİ

 

Yurttaşın seslendiği belediyeden ise ses çıkmadı. Kışın gelmesi ile birlikte endişeli olan yurttaşlar şimdiden bu hale gelen yollara çözüm beklerken, Şehrin Şehrin kaymakamı ve belediyeye atanan kayyım Hüseyin Çam ise o sıralarda protokol üyeleri ile birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ