Mardin Roj

VİDEO – Tarihi Mardin’de yine TIR rezaleti: Araç kuyruğu kilometreleri buldu

VİDEO – Tarihi Mardin’de yine TIR rezaleti: Araç kuyruğu kilometreleri buldu
  • 12 Temmuz 2021

Tarihi Mardin’in bitmeyen trafik sorunu yine TIR rezaletine sahne oldu. Dar caddede sıkışan TIR, nedeniyle araç kuyruğu kilometrelerce uzadı.

 

 

Tarihi Mardin’in bitmeyen trafik sorunu yine TIR rezaletine sahne oldu. Tepkilere rağmen TIR girişine kapatılmayan tarihi Mardin’in dar caddesine giren bir yük TIR’ı tarihi Kervansaray mevkiinde virajı alamayınca sıkıştı. Sıkışan TIR’ın yoluna devam edebilmesi için bölgeye trafik polisleri çağrıldı ancak bir saate yakın bir süre boyunca koça TIR yerinden oynatılamadı. Dorsesi tarihi şehrin bir evinin duvarına asılı kalan TIR’ı kurtarmak için herkes elinden geleni yaptı ancak şehrin trafiği birbirine girdi. Kervansaray mevkiinden başlayan araç kuyruğu Yenişehir’e kadar uzadı.

 

 

Uzun uğraşların sonucunda çevrede park eden araçlar kaldırılarak, TIR’ın yoluna devam etmesi sağlandı. TIR yoldan çekilince trafik akışı normale döndü.

 

Kilometreleri bulan araç kuyruğu nedeniyle sürücüler korna çalarak tepkilerini gösterdi. Esnaf da yaşaalar dolayısı ile isyan etti. Çevre esnafı ve sürücüleri, Tarihi Mardin sokaklarının büyük araçlara uygun olmadığını ve büyük araçların giriş yapmaması gerektiğini belirtti. Soruna bir çözüm bulunmasını isteyen yurttaşlar, büyük araçların tarihi caddeye girişinin ya tamamen yasaklanmasını ya da belirli saatlerde giriş yapabilmesi için düzenlemeye gidilmesi gerektiğini dile getirdi. Yurttaşlar aynı zamanda tarihi Mardin’de park yerlerinin de yeniden belirlenmesi, araçların buldukları her yere park etmesinin önüne geçilmesi gerektiğini söyledi. Araçların kaldırımlarda dahi park yaptığını dile getiren yurttaşlar, belediyenin soruna çözüm bulmaması durumunda bu rezaletin son bulmayacağına işaret etti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ