Mardin Roj

VİDEO | Savur’da halk salona sığmadı, HDP kongresi sokakta yapıldı

VİDEO | Savur’da halk salona sığmadı, HDP kongresi sokakta yapıldı
  • 16 Ocak 2022

Katılımcıların salona sığmadığı HDP Savur İlçe Örgütü’nün 4’üncü Olağan Kongresi, sokakta yapıldı.

 

https://fb.watch/azZzX4ayzn/

 

Mardin’de, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Savur İlçe Örgütü, 4’üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Kongreye HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar ile birlikte çok sayıda yurttaş katıldı. HDP Savur ilçe binasının salonunda yapılmak istenen kongreye katılanlar, salona sığmadı.

 

‘MÜCADELEYLE DUVARLAR YIKILDI’

Kongrede konuşan HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar, salonlara sığmadıklarını, salonlarda olsalar bile binlerce kişi ile bir araya gelmeye devam edeceklerini söyledi. Kürtlerin duvarlar arasına sıkıştırılmak istendiğini ancak Kürtlerin buna karşı mücadelelerini her yerde sürdürdüklerini ifade eden Dündar, Kürtlerin mücadeleleri ile duvarları yıktığını dile getirdi.

Kalabalığın artması üzerine kongreye sokakta devam edildi. Savur çarşı merkezindeki cadde üzerinde devam eden kongrede, divan üyeleri parti binasının balkonuna çıkarken, kongreye katılanlar cadde üzerine saygı duruşunda bulundu.

Ardından balkondan ismi okunan delegeler, sırasıyla parti binasında kurulan sandıkta oy kullandı. Yapılan seçim ile HDP Savur İlçe Eşbaşkanlığına Selahattin Önder ve Ergül Güneş seçildi.

 

‘SOKAKLAR ÖZGÜR OLACAK’

 

HDP Savur İlçe Eşbaşkanı seçilen Önder, “Bizler dört duvarlar arasına sığmayacağız. Bizler sokaklarda, caddelerde olacağız. Bizim yerimiz sokaklardır, bizim yerimiz mahallelerdir. Bizim yerimiz halkımızın yeridir. Bu iktidara, bu sisteme karşı sokaklarda olmaya devam edeceğiz. İnancımız büyük, umudumuz büyük. Halkımızın mücadelesi ile başaracağız. Bu sokaklar özgür sokaklar olacak” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ