Mardin Roj

VİDEO | Mardin’de gözaltılar protesto edildi

VİDEO | Mardin’de gözaltılar protesto edildi
  • 27 Ocak 2022
Mardin’de ev baskınlarında 12 kişinin gözaltına alınması Emek ve Demokrasi Platformu tarafından protesto edildi. 
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde dün yapılan ev baskınlarında aralarında siyasetçi ve eğitimcilerin de olduğu 12 kişinin gözaltına alınması Kızıltepe Emek ve Demokrasi Platformu tarafından protesto edildi. KESK Kızıltepe şubelerinin bulunduğu bina önünde yapılan açıklamaya çok sayıda kişi katıldı. Açıklamayı platform adına Kızıltepe Eğitim Sen Eşbaşkanı Filiz Özmen Kılıç yaptı.
İktidarın uzun süredir siyasallaşan yargı ve kendisine bağlı emniyet güçleri aracılığıyla, kendisine tehdit olarak gördüğü herkesi hedef haline getirmeyi temel politika olarak benimsediğini belirten Kılıç, üye ve yöneticilerinin sendikal faaliyetleri gerekçe gösterilerek, operasyonlara maruz kaldıklarını söyledi. Operasyonların mücadele edenlere karşı gözdağı olduğunu dile getiren Kılıç, “Hukuki olmaktan çok, siyasi amaçla gerçekleştirilen haksız gözaltılara son verilmeli, hukuksuz şekilde gözaltına alınan bütün arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır” dedi.
Ardından HDP Mardin İl Eşbaşkanı Salih Kuday yaptığı açıklamada iktidarın yarattığı siyasi, ekonomik ve toplumsal krizin üstünü örtmek için saldırgan tavırlarını sürdürdüğünü söyledi. Kuday, gözaltı ve tutuklamalara rağmen halkın diz çökmeyeceğini söyledi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ