Mardin Roj

VİDEO | Mardin’de belediyeler köpekleri ölüme terk etti

VİDEO | Mardin’de belediyeler köpekleri ölüme terk etti
  • 29 Ağustos 2021 12:54

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri şehirde bulunan köpekleri toplayarak kırsal bölgelere bıraktı. Aç susuz kalan köpekler ölüme terk edildi. 

 

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri kentteki köpekleri kırsal bölgelerde ölüme terk ediyor. Şehir merkezinde “sokak köpeği” denilerek, toplanan köpekler kırsal bölgelere bırakılarak aç ve susuz kalıyor. Yavruları ile birlikte kırsal bölgelere terk edilen köpeklerin çoğu ya açlıktan ya susuzluktan ya da kendini bilmez bir takım kişilerin bilinçli saldırısı nedeniyle hayatını kaybediyor.

 

Köpeklerin bırakıldığı Mazıdağı ilçesinin köylerinden yurttaşlar, köpeklerin ölüme terk edilmesine tepki göstererek, şunları dile getirdi: “Belediyeler köpekleri getirip buralara bırakıyor. elimizden bir şey gelmiyor. Bırakıp, gittikten sonra bir şey yapmıyorlar. Köpeklerin çoğu henüz yavru köpekler. Köyümüzde su kaynağı yok, kırsal bir bölge. Hayvanları buraya bırakınca susuzluktan ölüyorlar. Bakamıyoruz hepsine. O kadar çok köpek var ki. Mazıdağı Belediyesi bir şey yapamayız diyor. Bu hayvanlar açlıktan susuzluktan ölecek. Sesimizi duyurmak istiyoruz. Belediyeler bu hayvanları ölüme terk etmiş durumda. Elimizden geleni yapıyoruz. Ama zorlanıyoruz. Bu hayvanlara birileri sahip çıkmaz ise hepsi ölecek.” (HABER MERKEZİ)

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ