Mardin Roj

VİDEO | Eğitim-Sen’in gecesi hem duygulandırdı hem eğlendirdi

VİDEO | Eğitim-Sen’in gecesi hem duygulandırdı hem eğlendirdi
  • 08 Ekim 2021

Eğitim-Sen Mardin Şubesi 5 ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısı ile dayanışma gecesi düzenledi. Etkinlikte emektar öğretmenler unutulmadı. 

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Mardin Şubesi, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısı ile dayanışma gecesi düzenledi. Mardin Öğretmenevinde düzenlenen geceye çok sayıda eğitim emekçisi katıldı. 10 ekim Ankara Katliamında hayatını kaybeden emekçilerin fotoğraflarının yanı sıra eğitim emekçilerinin taleplerinin yer aldığı pankartlar salona asıldı. Sinevizyon gösterimi ile başlayan etkinlikte emektar eğitim emekçilerine plaket verildi. Hayatını kaybeden Eğitim-Sen üyesi Mehmet Şefik Aslan adına plaketi kızına verildi. Bu sırada duygusal anlar yaşandı.

 

 

Ardından Eğitim-Sen Mardin Şube Eşbaşkanı Mustafa Bozan’ın konuşması ile etkinlik devam etti. 5 Ekim’in dünyanın her yerinde Öğretmenler Günü olarak kutlandığını, 12 Eylül askeri darbesi ile bu günün de değiştirilmek istendiğini ifade eden Bozan, 12 Eylül’ün dayatmalarına teslim olmayacaklarını söyledi. Eğitim-Sen olarak geleceği karanlığa teslim etmemekte kararlı olduklarını ifade eden Bozan, onurlu bir yaşamı inşa etmek için mücadele etmeyi sürdüreceklerini söyledi.

 

Konuşmanın ardından etkinlik Kürt sanatçı Mehmet Atlı konseri ile devam etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ