Mardin Roj

VİDEO | Celal Şengör’ün öğrencisini taciz ettiği ortaya çıktı

VİDEO | Celal Şengör’ün öğrencisini taciz ettiği ortaya çıktı
  • 20 Eylül 2021

Prof. Dr. Celal Şengör’ün bir öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video ile ilgili İTÜ’den açıklama yapıldı: Taciz türü eylemleri gerçekleştiren kişilere en küçük bir tolerans gösterilmeyecektir.

 

 

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör’ün, sosyal medyada paylaşılan ve bir kadın öğrencisine yönelik tacizini anlattığı video tepki çekti.

 

İTÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.

 

Rektörlük açıklamasında, “Geçtiğimiz günlerde, üniversitemiz öğretim üyelerinden birinin çevrimiçi ortamda sarf ettiği sözlerle ilgili idari soruşturma başlatılmış olup, süreç devam etmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi, fiziksel, sözlü ve diğer şekillerde tacizin, küçük düşürücü davranışların her çeşidine karşı olup, bu tür eylemleri gerçekleştiren kişilere en küçük bir tolerans gösterilmeyecektir. İTÜ’nün yüzyıllara yayılan köklü birikiminin ve vizyonunun getirdikleri, böyle konularda gereken sorumluluğu almayı, en net tavır göstermeyi gerektirmektedir. Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeniyle idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılık incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ