VİDEO – Asker cenazelerinin ‘yakıldığı ana ait’ görüntüler yayınlandı

VİDEO – Asker cenazelerinin ‘yakıldığı ana ait’ görüntüler yayınlandı
  • 7 Kasım 2022 12:45 | Son Güncellenme: 7 Kasım 2022 13:54

Türkiye’nin Güney Kürdistan’da devam eden saldırıları sırasında asker cenazelerini yaktığı ana ait olduğu iddia edilen görüntüler, ANF tarafından paylaşıldı. 

ANF’de yayınlanan ve 11 Eylül 2022’de Zap’ın batısına düşen Girê Cûdî Direniş Alanı’nda çekildiği belirtilen görüntüler kan donduruyor. HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM), 12 Eylül tarihli açıklamasında TSK’nin kendi askerlerinin cenazesini yaktığını duyurmuştu. Açıklama şöyleydi: “Girê Cûdî Direniş Alanı’nın Şehîd Çekdar savaş tünellerine 11 Eylül’de girmeye çalışan Türk askerleri denetim altına alındı; saat 10.00’da önce pusuya düşürüldü, sonra da sabotaj taktiğiyle vuruldu. Savaş tünellerindeki güçlerimiz ile hareketli timlerimizin eş zamanlı ve koordineli gerçekleştirdiği bu eylemde daha sonra işgalciler el bombaları, ferdi silah ve suikast taktiğiyle vuruldu. Bu vuruşlarda 1’i rütbeli en az 10 işgalcinin cezalandırıldığı, 4 işgalcinin de yaralandığı; iisimlerinin Savaş, Fatih, Gökhan, Serkan, Burak, Naci, Harun, Mert, Oğuz ve Fuat olduğu tespit edildi.

 

ASKER CENAZELERİNİ BOMBALADI

 

Türk ordusu, cezalandırılan işgalcilerin üzerindeki silah ve malzemelerin güçlerimizin eline geçmemesi için cenazelerinin olduğu yeri savaş uçakları ve obüslerle bombaladı. Eylem alanı üzerinde uçurulan 1 dron, hareketli timlerimizce vurularak darbelendi. Daha sonra harekete geçen 2 işgalci daha suikast taktiğiyle vurularak cezalandırıldı.

 

YAKICI ROKETLERLE YAKTI

 

Türk ordusu, savaş uçakları ve obüslerle bombaladıktan sonra saldırı helikopterlerinden yakıcı roketlerle kendi askerlerinin cenazesinin olduğu yeri bombalayıp ateşe vererek asker cenazelerini yaktı. Eylem alanı ve cezalandırılan işgalcilerin bir kısmının cenazesi halen güçlerimizin denetimi altındadır. Saat 10.00’dan 16.00’ya kadar süren eylemler sonucu toplam 12 işgalci cezalandırıldı, 4’ü de yaralan ve 1 dron vurularak darbelendi.’’

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ