Mardin Roj

Ulaştırma Bakanı; Mardin’e geldi, ne kayyımları ne yolsuzluğu gördü, el salladı, konuştu gitti

Ulaştırma Bakanı; Mardin’e geldi, ne kayyımları ne yolsuzluğu gördü, el salladı, konuştu gitti
  • 09 Ekim 2020

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AKP Mardin İl Başkanlığı’nda yaptığı ziyarette, bölgeye yatırım yapıldığını savunarak, “Ne yazık ki biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyor” dedi.

Çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Mardin’e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AKP Kızıltepe İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. Bakan Karaismailoğlu, koruma ordusu eşliğinde ilçedeki esnafa el salladı. Ardından Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Kayyımı Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Valilik ziyaretinin ardından Bakan Karaismailoğlu, AKP Mardin İl Başkanlığı’na geçerek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dünyanın gıptayla baktığı, örnek aldığı çok büyük projeler yaptıklarını iddia eden Bakan Karaismailoğlu, “Kimsenin yapamaz, hayal edemez dediği işleri bir bir bitiriyoruz. Bir taraftan dünyaya laf anlatıyoruz, bir tarafta dünyayı yönetiyoruz, bir tarafta ülkemizde vatandaşlarımızın dertleriyle ilgileniyoruz. Tek amacımız milletimizin duasını almak” iddialarını dile getirdi.

Bakan Karaismailoğlu, bölgedeki çatışma ortamını, halka yönelik her geçen gün artan baskıları, ırkçı yaklaşımları, kayyımların yaptığı yolsuzlukları görmezden gelerek, “Ne yazık ki biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyor. Biz AK Parti olarak, 2023, 2053, 2071 hedeflerini ortaya koyarak bu doğrultuda gece gündüz çalışırken, Türkiye’nin doğusuyla batısına aynı hizmeti götürme gayreti içindeyken, ülkemizin ulaşım ve iletişimini geliştirirken, birileri milletimizin hizmetine sunmaya çalıştığımız hizmetleri durdurmakla, engellemekle meşgul. Biz, para ile pul ile yapılabilecek her şeyi yapabiliriz. Ama bazı şeyler vardır ki, para ile pul ile olmuyor. Eğer bir toplumda, kardeşlik, dostluk, barış bozulduysa bunu yeniden tesis etmek çok zordur. Ülkemizde de 40 yıla yakın süredir kardeşliğimizi bozmaya çalışan iç ve dış mihraklar var, PKK’sı var, FETÖ’sü var, bir de bunların siyasi kanatları var. Bunlar kardeşlerimizi öldürmekle kalmıyorlar, direkt kardeşliğimizi hedef almış durumdalar. Bölgeye, refah, huzur, barış gelmesini istemiyorlar. Ama bilsinler ki her ne yaparlarsa yapsınlar, asla başarıya ulaşamayacaklar. Ne bizim bin yıllık kardeşliğimizi bozabilirler, ne de bizi bölgeye yaptığımız yatırımlardan caydırabilirler. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, bizim amacımız refahı, zenginliği, ülkenin dört bir yanına dağıtmak. İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ne varsa, Mardin’de de olacak, Bitlis’te de olacak, Ağrı’da da olacak” iddialarını öne sürdü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ