Mardin Roj

Twitter’da ‘#HDP’yiDeğilMafyayıYargıla’ tagı

Twitter’da ‘#HDP’yiDeğilMafyayıYargıla’ tagı
  • 07 Haziran 2021

HDP’nin kapatılması istemiyle dava açılması için yapılan başvurunun üzerine Twitter’da “HDPyiDeğilMafyayıYargıla” başlığıyla tag açıldı.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kapatılması için dava açılması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeniden Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) yapılan başvurunun ardından Twitter’da “#HDPyiDeğilMafyayıYargıla” ve “#HDPHalktır” başlıklı tag açıldı.

HDP: İZİN VERMEYECEĞİZ

HDP’nin resmi Twitter hesabından #HDPyiDeğilMafyayıYargıla tagıyla peş peşe yapılan açıklamalarda, “AKP-MHP ittifakının tarihini mafya anlatıyor. HDP’nin tarihini halklar yazıyor. Mafya itirafları karşısında suspus olanlar, partimize saldırarak iktidarını güncellemek istiyor. İzin vermeyeceğiz. Tüm zamanların toplam faşizmini yaşıyoruz şu anda. O zaman tüm zamanların direnişini yapacağız. Biz, bu özgürlük mücadelesini zerre-i miskal bırakmayacağız. Kürt halkının iradesini hiç kimse gasp edemeyecek. HDP, bu ülkenin asli gücüdür. HDP, olmadan bu ülkeye demokrasi gelmez, barış gelmez” ifadeleri yer aldı.

‘YİNE YENERİZ’

HDP’li birçok milletvekilinden de açıklamalar geldi. HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, “Aaa 7 Haziran mı! Aaa kapatma davası mı! Yolsuzluk, yoksulluk, gemicikler… Onları mafya bizi ise halk anlatıyor. 7 Haziran, 7 Haziran… Bir kere yendik yine yeneriz! #HDPyiDeğilMafyayıYargıla” dedi. HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, “128 yalan söylediler, 128 milyarın yerini söylemediler. Türkiye halklarına karşı işlenen suçlar, yolsuzluk ve uyuşturucu ticareti, yargısız infaz ve faili belli cinayetler birer birer bir kez daha ifşa oluyor, aslında bu bir ifşa dönemi… #HDPyiDeğilMafyayıYargıla ” dedi.

‘ZULME KARŞI DİRENİŞ CEPHESİ’

Yapılan diğer bazı paylaşımlar şöyle:

“*HDP Van Milletvekili Tayip Temel: Mafya itirafları karşısında çıt çıkarmayanlar, partimize saldırarak iktidarın kirliliğini saklamak istiyor. İzin vermeyeceğiz. 7 Haziran’ın intikamını almaya çalışan bu kirli iktidar, HDP fikriyatını asla yok edemeyecek. HDP Türkiye halklarının umududur, zulme karşı direniş cephesidir. Kirlenmiş düzeninizi bitirmek boynumuzun borcu olsun. #HDPyiDeğilMafyayıYargıla.

*HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaşmaz: Milyonların iradesini gasp etmek demokrasiye vurulan bir darbedir. HDP bu ülkede barışın ve demokrasinin teminatıdır. Bu topraklarda yaşayan halkların ve inançların umudu olan HDP’yi kapatarak bitirebileceğini düşünenlere söylüyoruz; Büyüyoruz, daha çok büyüyeceğiz ve bu ülkeye demokrasi ve özgürlüğü getireceğiz.#HDPyiDeğilMafyayıYargıla

TİP: KURTULAMAZSINIZ

*Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay: İktidarınızın bulaşmadığı pislik kalmamış. Hala yüzsüz yüzsüz konuşuyorsunuz. Ahmet Şık’a soruşturma açarak, HDP’yi kapatmakla tehdit ederek kurtulamazsınız! #HDPyiDeğilMafyayıYargıla

‘BARIŞ UMUDUNU TAŞIYAN BİR PARTİ’

*HDP PM Üyesi Doğan Erbaş: Özel savaş girdabında suç örgütleriyle birlikte iş tutanlar, barış umudunu taşıyan bir partiyi yargılayamaz . Toplumun ezici bir çoğunluğu, günlerdir ortaya atılan suç itiraflarının soruşturulmasını beklerken hiç bir adım atmayanlar HDP’yi yargılayamaz.

HDP HALKTIR

*HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu: İnsanların geleceğini çalan mafya ve çete düzeni yerine halkların ve inançların umudunu yargılamak istiyorlar ancak HDP halktır. Barış, demokrasi, özgürlük ve eşitlik mücadelemizi hiçbir zaman bitmeyecek! #HDPyiDeğilMafyayıYargıla.

*HDP Sözcüsü Ebru Günay: HDP, devletin dehlizlerindeki çıkar çatışmaları sonucunda, gücü saman alevi gibi parlayıp sönen bir parti değil. HDP’nin kökleri mafya-devlet-siyaset üçgenine dayanmaz. HDP Halktır! HDP, olmadan bu ülkeye demokrasi gelmez, barış gelmez.

GÜCÜNÜZ HDP’Yİ KAPATMAYA YETMEZ

*HDP Adana Milletvekili Tülay HAtimoğulları: Mafya ifşaatları karşısında çıt çıkarmayanlar, partimize saldırarak iktidarın kirliliğini saklamak ve kaybedişlerini ertelemek istiyorlar… Unutmasınlar ki HDP halktır! #HDPyiDeğilMafyayıYargıla.” HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran: “Suç örgütü liderleri ile değil, halk ile beraber yürüyen HDP, sizin düzmece iddianamalerinize, güdümlü mahkemelerinize sığmaz. Sizin gücünüz HDP’yi kapatmaya yetmeyecek ama bizler sizin mafyayla beraber kurduğunuz iktidar sayfasını kapatacağız. #HDPyiDeğilMafyayıYargıla ”HDP Önceki Dönem Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: “Huylu huyundan HDP mücadeleden vazgeçmez; öğrenmediler #HDPHalktır kapatılamaz.

*Caner Kara: HDP’nin bütün üyeleri, içişleri bakanlığının sisteminde kayıtlı. Muhtemel bir kapatma sırasında, bu partinin bütün üyelerine her türlü sivil toplum kuruluşu yasağı konmalıdır. Aksi halde, yılanın deri değiştirmesi, bir anlam ifade etmez. #HDPHAlktır.” Dersima: HDP’ye saldırarak kurduğunuz mafya düzeninin üstünü kapatamayacaksınız. #HDPHalktır.”

Çok sayıda Twitter kulanıcısı “#HDPHalktır” ve “HDPyiDeğilMafyayıYargıla”  tagıyla yaptığı paylaşımlarda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ