Tutuklu Aslan: Adliler üzerinden provokasyon yapılıyor

Tutuklu Aslan: Adliler üzerinden provokasyon yapılıyor
  • 29 Aralık 2022 13:31

Tarsus Kadın Kapalı Cezaevinde tutulan Nurcan Aslan, adli tutukluların havalandırmasından kendilerine eşyalar atıldığını ve provokasyon yaratılmak istendiğini belirtti. 

 

Tarsus Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutulan kızı Nurcan Aslan ile görüşen Nevzat Aslan, cezaevinde yaşanan ihlalleri aktardı. Baba Aslan, adli tutukluların siyasi tutukluların koğuşunun yanına getirildiğini belirterek, kızının kendisine şu ihlalleri aktardığını paylaştı: “Adli tutuklulara havalandırmada slogan attırılıyor. Faşizan sloganlar attırılarak, siyasi tutukluların havalandırmasına eşyalar atılıyor. Attıkları eşyalar bazen tutuklulara isabet ediyor. Bardak dahi attırıyorlar. Tarsus Cezaevinde büyük bir provokasyon hayata geçirilmek isteniyor. Dilekçelerimizi idareye vermemize rağmen şu ana kadar bir cevap alamadık. Siyasi partilere de dilekçe gönderdik, ancak cevap alamadık. İdare ile görüşme taleplerimiz ‘müdür hazır değil’ denilerek geçiştiriliyor.”

 

 

 

Cezaevi giriş ve çıkışında da sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen baba Aslan, cezaevi gardiyanlarının sorunlara dair kendisine “Elimizde olan bir şey değil” dediğini kaydetti.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ