Mardin Roj

Tutuklanan 73 yaşındaki kanser hastası serbest bırakıldı

Tutuklanan 73 yaşındaki kanser hastası serbest bırakıldı
  • 25 Ağustos 2021

İzmir’e tedavi olmak için giderken Birecik’te gözaltına alınan ve ardından tutuklanan 73 yaşındaki kanser hastası Saadet Özmen, serbest bırakıldı.

 

 

 

Mardin Derik ilçesi kırsal Qizler (Kızlar) Mahallesi’nden İzmir’e tedavi olmak için giderken yolda gözaltına alınan 73 yaşındaki kanser hastası Saadet Özmen, serbest bırakıldı. Birecik ilçesinde yol kontrolü esnasında hakkın “Kesinleşmiş para cezası”nı ödemediği gerekçesiyle tutuklanma kararı olduğu için gözaltına alınan Özmen, ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüştü.

 

 

 

Emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklanarak Hilvan Açık Cezaevi’ne gönderilen Özmen, hakkında kesilen 3 bin 600 TL para cezasını yatırıldıktan sonra serbest bırakıldı.

 

 

 

NİÇİN CEZA KESİLDİĞİ BİLİNMİYOR

 

 

 

Telefon ile ulaştığımız Özmen, hakkında ne için para cezası kesildiğini bilmediğini, emniyet ve cezaevi yetkililerinin gerekli açıklamalarda bulunmadıklarını belirtti.

 

 

 

Para cezasını Urfa Maliyesi’nde yatıran oğlu Velat Özmen de para cezasının ne için kesildiği yönünde bilgilendirilmediklerini belirterek, “Annem tedavi olmak için İzmir’e gidiyordu ancak Birecik’te araçta indirildi. Daha önce annem hiç köyden çıkmamıştı ve Türkçe bilmez. Emniyete oradan da açık cezaevine götürüldü. Ben Hilvan’a gittiğimde yetkiler 3 bin 600 TL ödersem bırakılacağını söylediler ama para cezası ile ilgili bize bir bilgi vermediler. Bana bir kağıt verdiler ve ben Maliye’de o istenilen miktar parayı yatırdım. Sonra serbest bırakıldı annem. Annemin eşyaları, sağlık taraması sonuçları otobüste İzmir’e gitti. İzmir’de ameliyat için randevu almıştık iptal oldu. Ne için olduğunu bilmediğimiz bir para için mağdur edildik, annemin sağlığı tehlikeye girdi” şeklinde konuştu.

 

 

 

Serbest kaldıktan sonra Derik’e dönen Özmen, önümüzdeki günlerde tedavi olmak için İzmir’e gidecek. (Mezopotamya)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ