Mardin Roj

Türkiye’nin birçok kentinde halk sokağa çıktı

Türkiye’nin birçok kentinde halk sokağa çıktı
  • 23 Kasım 2021

Döviz kurundaki yükselişin ardından İstanbul, Ankara ve daha birçok kentte sokağa çıkan halk, meşalelerle yürüyüş düzenleyerek AKP ve Erdoğan’ı istifaya çağırdı.

 

Döviz kurundaki yükselişle Dolar TL karşısında 13.50’yi görürken, Euro ise 15.01 bandına kadar çıktı.  TL’nin giderek değer kaybetmesi ve ekonomik krizin derinleşmesi üzerine halk sokaklara indi. İstanbul’un Kadıköy ilçesinde Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Sosyalist Yeniden Kuruluş (SYKP) partisi üyelerinin yanı sıra birçok yurttaş sokaklarda çıkarak AKP ve Erdoğan’ı protesto etti.

HÜKÜMET İSTİFA

SKYP üyeleri, “Böyle gitmez, Tayyip istifa” yazılı pankartın yazılı yanı sıra yaktıkları meşalelerle uzun süre boyunca sloganlar eşliğinde yürüyüş düzenledi. TİP ise Kadıköy’de bulunan Merkez Bankası İstanbul Şubesi önünde bir araya gelerek basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, “Batırdınız, yargılanacaksınız hükümet istifa” yazılı pankart açıldı. Açıklama, sık sık “AKP halka hesap verecek” sloganları attı.

AKP’nin Türkiye’yi uçuruma sürüklediğinin kaydedildiği açıklamada, “Batıranları yargılayacağız, ekmeğimizi çalanlardan hesap soracağız. Türkiye’yi karanlıktan çıkarıp aydınlığa çıkaracağız” denildi.

Döviz kurundaki artış ve TL’nin giderek değer kaybetmesinin ardından Çankaya’nın Esat Mahallesi’nde yurttaşlar AKP hükümetine istifa çağrısı yapmak için sokağa çıktı.

Polisin engellemeye çalıştığı onlarca kişi “AKP istifa” sloganları atarak yürüyüş gerçekleştirdi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ