Mardin Roj

Türkiye genelinde operasyonlar: Onlarca gözaltı

Türkiye genelinde operasyonlar: Onlarca gözaltı
  • 13 Şubat 2021

Türkiye genelinde HDP ile DBP üyeleri ve yöneticilerine yönelik operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yönetici ve üyelerine yönelik Adana, Mersin ve Antep’de bu sabah operasyonlar yapıldı. Adana’da yapılan ev baskınlarında şu ana kadar aralarında HDP Adana İl Gençlik Meclisi Üyesi Mazlum Gök’ün olduğu 25 kişi gözaltına alındı.

Baskın yapılan evlerdeki aramalar sırasında köpeklerin de kullandığı belirtilirken, hakkında gözaltı kararı bulunan 5 kişinin adreslerinde bulunamadıkları öğrenildi. Gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geöirilmelerinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü Siyasi Şube’ye götürüldü.

50 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI

Antep’de, ev baskınları ve gözaltılar yaşandı. Antep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında 50 kişi hakkında gözaltı kararı alındığı öğrenildi. Yapılan ev baskınlardan araarında HDP ve DBP il yöneticilerinin de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İKİ MÜZİSYEN GÖZALTINA ALINDI

Mersin’de ise Arif Adalı ve İsmail İnan adlı iki müzisyen evlerine yapılan baskınlarla gözaltına alındı. İki müzisyenin hangi gerekçe ile gözaltına alındıkları henüz öğrenilemedi.

URFA MERKEZLİ OPERASYONDA 18 GÖZALTI

Urfa merkezli Mardin’in de aralarında olduğu 10 ilde yapılan operasyonda en az 18 kişi gözaltına alındı. (Ajanslar)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ