Mardin Roj

Tosuncuk’tan yeni itiraflar geldi: Arkamda bir güç vardı

Tosuncuk’tan yeni itiraflar geldi: Arkamda bir güç vardı
  • 04 Eylül 2021

Çiftlik Bank kurucusu “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın tutuklandıktan sonra ilk kez açıklama yaptı.

 

 

TV100’e konuşan ve hakkında dolandırıcılık başta olmak üzere çok sayıda suçlama bulunan Mehmet Aydın’a, Çiftlik Bank’ın sadece görünün yüzü olduğu, sistemin farklı güçler tarafından yönetildiği iddiası soruldu.

 

 

“Benim o dönemde arkamda bir güç vardı” diyen Aydın, “Ancak bu güç sanıldığı gibi karanlık bir güç değildi. Dönemin sivil, askeri, bürokrasiden, bakanlar, milletvekilleri, hakimler, savcılar, belediye başkanları, kaymakamlar, askeri, polisi her kesimden ‘yürü Mehmet arkandayız, sonuna kadar yanındayız, sen devlet için faydalı olanı yapıyorsun seni destekliyoruz’ diyen yüzlerce insan vardı” ifadelerini kullandı.

Aydın, mağdurlara ödeme yapılıp yapılmadığı sorusuna “Sözleşme kapsamında ana para iadesi için ihtarname gönderen bazı üyelere mal varlığıma el konuluncaya kadar ödeme yapıldı” yanıtını verdi.

“Çiftlik Bank sistemine para yatıranlar arasında siyasi, iş ya da sanat dünyasından ünlü isimler var mıydı?” sorusunu Aydın, Kullanıcı gizlilik sözleşmesine ilişkin isim bildirmem doğru olmaz, ancak her kesimden insan vardı” şeklinde cevapladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ