Tepkiler üzerine kayyım belediyeye alınmayan kadınlarla görüştü

Tepkiler üzerine kayyım belediyeye alınmayan kadınlarla görüştü
  • 27 Ekim 2020 12:17 | Son Güncellenme: 27 Ekim 2020 12:23

Kireç fabrikasının tozunu şikayet etmeye giden kadınların belediyeye alınmamasına tepkiler gelince kayyım ve Vai Mahmut Demirtaş, kadınlar ile görüştü.

Mardin’in Artuklu ilçesi İstasyon Mahallesi’nde çok sayıda kadın, mahallede yıllardır üretim yapan Nuhoğlu Kireç Fabrikasının filtre takmaması sonucu meydana gelen çevre ve hava kirliliğine ilişkin Büyükşehir Belediye kayyımı ve Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ile görüşmek için belediyeye gitti. Ancak belediyenin önüne giden kadınlara “Vali burada değil randevu olmadan da görüşemezsiniz” diyen polisler, kadınları belediye binasına almadı.

KİREÇ FABRİKASININ TOZUNU ŞİKAYETE GİDEN KADINLAR BELEDİYEYE ALINMADI

Bir süre belediye önünde bekleyen kadınlar belediyeye alınmayınca bina önünden ayrılarak, mahallelerine döndü. Kadınların belediyeye alınmamasının medyaya yansıması üzerine kayyım Mahmut Demirtaş, devreye girdi. Haberler üzerine kadınlar ile görüşmek için belediyeye davet eden Demirtaş, belediyede kadınların sorunları ve taleplerini dinledi.

Görüşmeyi sosyal medya hesabından da paylaşan kayyım ve Vali Mahmut Demirtaş, “İstasyon Mahallemizin sakinleri ile bir araya gelerek talep ve sorunlarını dinledik” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ