Telefonda cezaevi müdürünün ismini söyledi, hücre cezası verildi

Telefonda cezaevi müdürünün ismini söyledi, hücre cezası verildi
  • 9 Mayıs 2021 10:01 | Son Güncellenme: 9 Mayıs 2021 16:03
Kayseri Cezaevi’ndeyken ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde hak ihlallerinin sorumlusu olarak cezaevi müdürü ve başgardiyanın ismini açıklayan Garibe Gezer’e 11 gün hücre cezası verildi.
Kandıra 1 Nolu F Tipi Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutulan Garibe Gezer’e, Kayseri Cezaevi’ndeyken ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde, ihlallerin sorumlusu olarak cezaevi müdürü ve başgardiyanın ismini telaffuz ettiği, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek amacıyla koğuşunu ateşe verdiği gerekçesiyle hücre cezası verildi.
Tecridi protesto etmek amacıyla koğuşunu ateşe verdiği gerekçesiyle 13 Mart’ta Kandıra 1 Nolu F Tipi Kadın Kapalı Cezaevi’ne sevk edilen Gezer, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde, yaşadıklarını anlattı. Gezer, sevkinin ardından ilk olarak koronavirüs (Kovid-19) gerekçesiyle 10 gün tek başına karantina koğuşunda tutulduğunu belirtti. Karantina sürecinin bitmesinin ardından bir telefon görüşmesinde, Kayseri Cezaevi’ndeki hak ihlallerinin sorumluları olarak gösterdiği cezaevi müdürü ve başgardiyanın isimlerini verdiği gerekçesiyle 11 gün hücre cezası verildiğini söyledi. Hücre cezası devam ederken, koğuşunu ateşe verdiği için açılan soruşturmada da hücre cezasının onaylandığını belirten Gezer, 11 gün daha hücrede tutulduğunu aktardı.
FATURA TUTUKLUYA KESİLDİ  
Gazetelerin verilmediğini, kitap sınırlamasının 3 kitaba kadar düşürüldüğünü paylaşan Gezer, cezaevi idaresinin keyfi uygulamalarda bulunduğunu belirtti. Gezer, ayrıca Kandıra Cezaevi’nde tutuklulara ait IBAN hesaplarının kapatıldığını ve bu nedenle yakınlarının PTT üzerinden cezaevinin hesabına para yatırdığını, bu paranın bir hafta gecikmeli olarak kendi hesaplarına aktarıldığını söyledi. Gezer, Adalet Bakanlığı bütçesinden karşılanması gereken elektrik faturalarının, tutuklulardan kesildiğini söyledi.  (MA)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ