Mardin Roj

Tedavisi tamamlanmadan karakola götürüldü

Tedavisi tamamlanmadan karakola götürüldü
  • 10 Ağustos 2021

Hakkari’de çıkan çatışmada yaralanan Gülceş Tatlı, tedavisi tamamlanmadan İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Tatlı’dan 7 gündür haber alamayan ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor. 

 

 

 

Hakkari’nin Meydandere bölgesinde 26 Temmuz’da çıkan çatışmada yaralanan YJA-Star’lı Gülceş Tatlı’nın, Hakkari Devlet Hastanesi’nde tedavisi tamamlanmadan götürüldüğü İl Jandarma Komutanlığı’na tutulduğu belirtildi. Tatlı’nın yaralandığı haberini alana ailesi, gittikleri Hakkari’de Tatlı ile görüşmek için avukatları aracılığıyla başvuruda bulundu. Ancak ailenin tüm girişimlerine rağmen Tatlı ile görüşmelerine izin verilmedi.
KARAKOLA GÖTÜRÜLDÜ
Aile avukatı, Hakkari Cumhuriyet Başsavcılı ile yaptığı görüşmeler sonucunda Tatlı ile hastanede kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Tedavisi tamamlanmayan Tatlı, 4 Ağustos’ta İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldüğü öğrenildi.
AİLE ENDİŞELİ
Tatlı’dan, İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldüğü 4 Ağustos’tan bu yana haber alınamıyor. Tatlı’nın hayatından endişe duyduklarını söyleyen babası Hayrettin Tatlı, avukatlardan edindikleri bilgilere göre, kızı Gülceş Tatlı, bacak, kol ve sırt bölgesinden yaralandı.
Hakkari’de İHD’ye başvurduklarını dile getiren baba Tatlı, “Görüşme sonrası avukatla birlikte ilgili kurumlara başvurduk. Gözaltında olduğu bilgisini bize verdiler. Avukatla görüşebildi. Yaraları iyileşmeden hastaneden çıkarıldı ve karakola gönderildi. Hastane değil de karakolda tutulması hukuka aykırıdır. Yaraları iyileşmeden kızımın karakola götürüldüğü için vücutta kalıcı hasarlar meydana gelebilir” dedi. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ