Mardin Roj

TBB seçimleri bitti, geride Mardinli avukat Medeni Ayhan esprileri kaldı

TBB seçimleri bitti, geride Mardinli avukat Medeni Ayhan esprileri kaldı
  • 06 Aralık 2021

TTB seçimlerinde Erinç Sağkan yeni başkan olurken, seçimlere damga vuran Mardinli avukat Medeni Ayhan’ın yaptıkları espri konusu oldu, seçimden daha çok konuşuldu. 

 

 

Türkiye Barolar Birliği (TBB) seçimleri dün yapılan oylama ile sonuçlandı. Oylama sonucunda Metin Feyzioğlu’na karşı fazla oy alan Erinç Sağkan TBB’nin yeni başkanı olurken, seçimlerde herkeste şok etkisi yaratan Mardinli avukat Medeni Ayhan’a dair sosyal medyada yapılan espriler seçimden daha fazla konuşuldu.

 

Medeni Ayhan, önce seçimde üçüncü aday olarak ismini duyurdu. Daha sonra kürsüye çıktı konuşmasına başladı. Konuşmasında her iki adayı da eleştiren Ayhan, “Seçilme koşullarım yok ama kongre ortamına bir müdahale amacıyla aday oldum… Feyzioğlu’nun ya da ondan bir farkını ortaya koymayan Sağkan’ın seçilmesi bir değişiklik değildir. Anlayış değişikliği aradım bulamadım. Bu yüzden kendim aday oldum… Kendi grubumun ilkeli davranmasını bekledim. Onlar da ilkeli davranmadı… Seçim Sağkan’ın olsun, konuşma benim olsun… Ya grup kurmayın ya da benim dediğim şekilde yapın…”

 

Divan Başkanı’nın Av. Medeni Ayhan’a süre hatırlatması yapması üzerine Medeni Ayhan; “Sağkan’ın konuşmasından 10 dakika kaldı, onu ben aldım. Ben başkan adayı değilim, konuşma yapabilmek için öyle dedim ‘ diyerek, aday olmadığını açıkladı.

 

Medeni Ayhan’ın konuşması sonrası sosyal medyada birbirinden farklı espriler dönmeye başladı. Sosyal medya kullanıcıları Medeni Ayhan’ın fotoğraflarını da paylaşarak espriler yaptı, hukuk sistemine göndermede bulundu.

 

O paylaşımların bir kısmı şu şekilde;

“* bu genel kurul sonrası, en azından bir süre, “medeni hukuk” deyince aklıma medeni ayhan gelecek..

 

* Beni en çok etkileyen Murat Karık arkadaşımızın cübbe ile dördüncü kattan aşağı atlaması…

– Medeni Ayhan, Mardin Barosu

 

* Medeni Ayhan siz misiniz hocam?ifşa

 

* 3.yol: medeni ayhan ????

 

* Mardin Barosu delegesi, üstadımız Av. Medenî Ayhan TBB genel kurul salonuna kalbini bıraktı. Ezilmeden kendisine elden ulaştıralım lütfen …

 

* Dün konuşmasında Medeni Ayhan “Bizim grup ilkesiz” dediğinde gülmüştüm. 40 delegenin ortak imzasıyla yayımlanan bölge deklerasyonu paramparça olunca anladım ?

 

* 90’larda solcu olmak çok acaip bişeydi yahu! Mardin barosu Medeni Ayhan diye alakasiz bi haber geçiyor, hooop kasketli, koca bıyıklı, artizan artizan konuşan solcu abi filiz çay evinde çay hüpürdetirken canlanıyor gözünüzde:)

 

* Medeni ayhan 2075 yılında falan aday olmalı.. Bu arada.. Abim benim niye kestin o bıyıkları

 

* Mardin Barosu delegesi Av.Medeni Ayhan gecenin bu saatinde genel kurul delegelerini gülmekten kırıp geçirdi ☺️

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ