Mardin Roj

Tarihi kente yakışmayan görüntüler

Tarihi kente yakışmayan görüntüler
  • 17 Ağustos 2020 09:09 | Son Güncellenme: 17 Ağustos 2020 09:10

Tarihi kent Mardin sokaklarında yaşanan göçükler nedeniyle sokaklara taşan toprak yığınları yakışmayan görüntüler ortaya çıkarıyor.

Mardin Artuklu ilçesi Tarihi kentin birçok sokağında yaşanan küçük çaplı göçükler nedeniyle sokak ortaları ve merdivenlerin üstü toprak yığınları ile doldu. Tarihi kente yakışmayan görüntülerin ortaya çıktığı toprak yığınları nedeniyle gelen turistler de yaşayan yurttaşlar da yürümekte zorluk çekiyor. Keldani Kilisesi’nin hemen arkasında Bademci sokakta bulunan ve turistlerin ilgi odağı olan merdivenler de toprak yığınlarından muzdarip.

Yoğun olarak kullanılan merdivenlerin üzerindeki toprak yığını nedeniyle zorlandıklarını söyleyen yurttaşlar, isyan etti: “Her gün süpürüp temizlemek işe yaramıyor. Bir kuş bile konsa taş ve toprak parçaları merdivenin üstüne doluyor. Merdivenin girişi zaten toprak ile neredeyse kapanmış durumda. Aylardır belediyenin araçları buradan geçip gidiyor. Görmüyorlar mı bunu. Duvar çökmüş. Toprak yığınları merdivenin yarısını kapatmış. Aylardır yapmıyorlar artık buramıza kadar geldi. Yarın kış gelince her yer çamur olacak. Buralar leş gibi olacak. Kış gelmeden bunu yapmalarını istiyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ