Mardin Roj

Tahliye edilmeyen tutuklu revirde darp edildi

Tahliye edilmeyen tutuklu revirde darp edildi
  • 22 Ocak 2021 10:06 | Son Güncellenme: 22 Ocak 2021 10:07

Cezası bitmesine rağmen tahliye edilmeyen tutuklu Mehmet Sıraç Aslan, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde sürekli olarak şiddete maruz kaldığını aktardı. 

Aksaray T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mehmet Sıraç Aslan (22), “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla verilen hapis cezası Ekim 2020’de bitmesine rağmen tahliye edilmiyor. Tutuklu Aslan, ailesiyle dün yaptığı haftalık telefon görüşmesinde, cezaevinde yaşanan hak ihlallerini aktardı. Aslan’ın kardeşi Serkan Aslan, ağabeyinin tek kişilik hücrede tutulduğunu söyledi.
DOKTORUN GÖZÜ ÖNÜNDE DARP 
Tutuklu Aslan, telefon görüşmesinde şunları aktardı: “Suçsuz yere sürekli olarak hücre cezaları alıyorum. Geçen hafta telefon görüşüne beni çıkarmadılar. Bundan kaynaklı revire de çıkarmadılar. Buna tepki olarak bende elimi jiletledim. Daha sonra revire çıkardılar ve oradaki baş memur revirde ki doktorun gözü önünde beni darp etti. Burnum kırıldı ve sağ gözüm şişti ve vücudumda halen darp izleri var. Psikolojim bozuldu. Darp raporu için hastaneye götürülmüyorum. Bu benim ilk darp edilişim de değil.”
İNFAZINI YAKTILAR
Serkan Aslan, ağabeyinin cezasının bitmesine rağmen tahliye edilmediğini belirterek, hücre cezaları verilerek infazının yakıldığını söyledi. (MA)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ