Mardin Roj

#SusmaŞırnak: Uzman çavuş 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulundu

#SusmaŞırnak: Uzman çavuş 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulundu
  • 15 Temmuz 2020 15:59 | Son Güncellenme: 15 Temmuz 2020 18:02

Şırnak’ta, 13 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik cinsel saldırı girişiminde bulunan uzman çavuş A.A., küçük çocuğun çığlıklarını duyan yurttaşlarca yakalandı. Sosyal medyada #SusmaŞırnak etiketi ile tepki yağdı.

Şırnak kent merkezinde bulunan bir sitede dün akşam 13 yaşında bir kız çocuğuna yönelik cinsel saldırı girişiminde bulunuldu. Ulaşılan bilgilere göre, kentte görev yapan bir uzman çavuş A.A., dün gece küçük çocuğu cinsel saldırı girişiminde bulunmak isterken küçük çoğun çığlıkları duyan yurttaşlarca yakalandı.

Yaşanan olay sonrasında yurttaşlarca çekilen kimi görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Saldırı girişimine dair ulaştığımız mağdur avukatı olayı doğruladı. Avukat, konuyla ilgili adliyede savcı ile görüşme halinde oldukları bilgisini paylaştı.

Cinsel saldırı olayı, öğlen saatlerinde kent merkezinde toplanan bir grup tarafından protesto edildi. Yaşanan durum özellikle sosyal medyada gündeme oturdu. Binlerce kullanıcı #susmaşırnak etiketi aştında yaptıkları paylaşımlarla olaya dair tepkilerini gösterdi.

HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, çevredeki yurttaşlarca olay sonrasına dair çekilen görüntüleri Twitter hesabından “Çocuklarımızın geleceğini tacizcilere bırakmayacağız Dün gece Şırnak Şaranlar sitesinde bir uzman çavuş 10 yaşındaki bir çocuğu taciz etmiştir Görgü tanıkları da yaşanan taciz olayını teyit etmiştir Yargı derhal gereğini yapmalıdır Olayın peşini asla bırakmayacağız” ifadeleriyle paylaştı.

HDP’nin diğer Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz ise, olaya dair şu paylaşımda bulundu: “Dün gece Şırnak (…) 10 yaşındaki bir ÇOCUK uzman çavuşun tacizine maruz kalmıştır. Çocuk uyurken sessiz olunur,istismar edilirken değil. Peşini bırakmayacak, sessiz kalmayacağız”

ŞIRNAK BARO BAŞKANI: SANIK CEZASIZ KALMAMALI

Şırnak Barosu Başkanı Nuşirevan Elçi, kentte dün gece bir uzman çavuş tarafından küçük bir kız çocuğuna yönelik gelişen cinsel saldırı olayına dair sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Baro Başkanı Elçi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda cinsel saldırıya maruz kalan çocuğun 13 yaşında olduğu bilgisi ile birlikte saldırıyı gerçekleştiren uzman çavuşun isminin baş harflerini paylaştı.

Elçi, yaptığı paylaşımda şahsın eyleminin cezasız kalmaması için Baro Yönetim Kurulu ve İnsan Hakları Merkezi üyelerinin olayın takipçisi olduklarını duyurdu.

Elçi, şu paylaşımda bulundu: Şırnak Baro Şırnak’ta 13 yaşındaki küçük kıza cinsel tacizde bulunan uzman çavuş A.A. İsimli şahsın eyleminin cezasız kalmaması için yönetim kurulu ve insan hakları merkezi üyesi meslektaşlarımız olayı takip etmektedirler.

SOSYAL MEDYADA 34 BİN PAYLAŞIM

Sosyal medya kullanıcıları tarafından da saldırı tepkiyle karşılandı. Twittter kullanıcıları, olaya ilişkin “#susmaşırnak” etiketiyle hashtag kampanyası başlattı. Kısa sürede kampanya kapsamında 34 bini aşkın paylaşım yapılarak, “#susmaşırnak” etiketi TT oldu.

Paylaşımlarda, daha önce yaşanan istismar ve cinsel saldırı vakalarına dönük kent sakinlerinin tepkilerinin yer aldığı görüntülerin de yer alması dikkati çekti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ