Mardin Roj

Suriye’de görev yapan 3 general istifa dilekçelerini verdi

Suriye’de görev yapan 3 general istifa dilekçelerini verdi
  • 19 Eylül 2021

Gazeteci Saygı Öztürk, Suriye’de görev yapan üç generallin istifa dilekçelerini verdiklerini belirterek “Ancak, dilekçe vermeleri onların ayrılacağı anlamına gelmesin. Genelkurmay bunları kabul etmeyebilir” dedi.

 

Gazeteci Saygı Öztürk, bugünkü yazısında Suriye’de görev yapan üç generallin istifa dilekçelerini verdiklerini belirterek “Ancak, dilekçe vermeleri onların ayrılacağı anlamına gelmesin. Genelkurmay bunları kabul etmeyebilir” dedi.

 

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, çoğunluğu İdlib bölgesinde olmak üzere bu sene içinde 77 askerin hayatını kaybettiğini belirterek, “Şehit sayılarımızı incelediğimizde bazı yıllarda daha fazla şehit verdiğimiz anlaşılıyor. Örneğin, AKP’nin iktidara geldiği 2003 yılında 31 şehit. 2004’te 75 şehit. 2009’da 62 şehit. 2013 yılında 61 şehidimiz olmuştu. Yani, bu yılın ilk 9 ayında verdiğimiz şehit sayılarından düşüktü” diye yazdı.

 

Suriye’de görev yapan Tuğgeneral Metin Eştürk, Tuğgeneral Ömer Faruk Bozdemir ve Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Ercan Çorbacı’nın daha önce istifa dilekçelerini verdiğini söyleyen Öztürk, “Şu günlerde üç generalin de istifa dilekçesi verdiğini öğrendim. Ancak, dilekçe vermeleri onların ayrılacağı anlamına gelmesin. Genelkurmay bunları kabul etmeyebilir, bu nedenle isimlerini de yazmıyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ