Süleyman Bölünmez’e saldırıyı HPG üstlendi

Süleyman Bölünmez’e saldırıyı HPG üstlendi
  • 1 Kasım 2020 19:42

Yazılı bir açıklama yapan HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) 11 Ekim günü Cudi’de eski milletvekili SSüleyman Bölünmez’e dönük saldırıyı üstlendiğini açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) 11 Ekim günü Cudi’de eski milletvekili SSüleyman Bölünmez’e dönük saldırıyı üstlendiğini açıkladı.

HPG BİM açıklaması şöyle:

“Güçlerimiz 11 Ekim günü saat 10:00’da Şırnak’ın Maden bölgesinde Süleyman Bölünmez’e yönelik bir eylem gerçekleştirmiştir. Süleyman Bölünmez adlı kişi Cudi bölgesinde yapılan ve yapılmakta olan bütün karakolların yapım ihalesini alan, Şırnak’ta düşman için ajanlaştırma faaliyetleri yürüten birisidir.

Kürdistan halkına ve coğrafyasına karşı sömürgeciliğin işlediği soykırım suçuna ortak olmuştur. Bu suçundan dolayı cezalandırılmak istenen Süleyman Bölünmez ağır bir şekilde yaralanmıştır.”

BÖLÜNMEZ DE AÇIKLAMA YAPTI

HPG’nin açıklaması sonrası Bölünmez de bir açıklama yaptı. Bölünmez, açıklamasında şunları söyledi: “Bölgede yaptığım hizmet ve yatırımlardan dolayı bugüne kadar zaten dış mihrakların oyuncağı olan terör örgütlerinin ve onlara rant sağlayan yapıların hedefindeydim. Terör örgütü PKK’nın bana yapılan saldırıyı üstlenmesi beni şaşırtmadı çünkü zaten biliyorduk. Bizler bu bölge kalkınsın, hemşehrilerimiz kendi memleketlerinde çalışsın, batıya göç etmesin diye yatırım yaptık. İnsanlarımız cahil, çocuklarımız eğitimsiz kalmasın diye okul yaptırdık. Askerimiz Mehmetçiğimiz vatanımızı, ailemizi, namusumuzu korusun diye karakol yaptırdık. Belediyelerimiz kurumlarımız halka hizmet versin diye destekte bulunduk. Ama bu hizmetlerimiz her zaman birilerini rahatsız etti. Gençlerimizi dağa kaçıranların yolunu kapatıyoruz, onlar rahatsız oluyor diye bu hizmetlerimizden vazgeçecek değiliz. Halkımız bizden bunları istediği için yapıyoruz. Binlerce canımız olsa da varsın hepsini bu vatan için bu devlet için bu millet için feda etmeye hazırım. Demek ki doğru iş yapıyorum dik duruyorum halkın sevgisini dualarını kazanıyorum ki rabbim beni bu duaların himayesinde en hafif şekli ile kaleş ve hain saldırıdan korudu. Bu saldırıyı ticari hesaplaşma olarak lanse edenler de bu örgüte ve hedeflerine hizmet ediyorlar.”

SÜLEYMAN BÖLÜNMEZ KİMDİR?

1956 yılında Mardin’de doğan Süleyman Bölünmez, 1968 yılında ailesiyle birlikte Ankara’ya taşındıktan sonra 1982 yılında ticarete atıldı. 1997-2007 yılları arasında Mardin Spor Kulübü Başkanı olarak görev yapan Bölünmez, 2002 seçimlerinde Mardin’den bağımsız milletvekili seçildi. Süleyman Bölünmez akaryakıt kaçakçılığından 4 yıl hapse mahkum oldu. 2007 seçimleri öncesinde AKP’den başvuru yaptı. AKP, Mardin 2. sıradan milletvekili adayı oldu. AKP’li Süleyman Bölünmez’in adı 2001’de Antalya’daki bir akaryakıt kaçakçılığı operasyonuyla gündeme geldi. 100 milyonluk kaçakçılık iddiasıyla tutuklandı, 7 ay cezaevinde kaldı. 2002’de Mardin Bağımsız Milletvekili seçilip Meclis’e girdi. Vekilliği sona erince yargılama sürdü ve Süleyman Bölünmez 4 yıla mahkum edildi, cezası da onandı.

DEMİRÖREN ORTAĞI

Bölünmez, 2015’te AKP’den vekil adayı oldu. Ancak hakkındaki ceza nedeniyle Bölünmez’in adaylığı düştü. Akaryakıt kaçakçılığından hüküm giydiği için vekil olamayan Bölünmez’in, akaryakıt işine Demirören Grubu’yla devam ettiği ortaya çıktı. İstanbul Bakırköy-Sarayburnu hattında 2014’te açılan akaryakıt istasyonunun ortakları arasında Demirörenler ve Süleyman Bölünmez’in olduğu öğrenildi.

Cudi dağı bölgesinde son dönemlerde inşa edilen birçok kalekolun yapımını üstlenen Bölünmez, kent kırsalındaki birçok maden ocağını da elinde tutuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ