Soylu’nun ‘yok’ dediği 3’üncü TIR görüntülendi

Soylu’nun ‘yok’ dediği 3’üncü TIR görüntülendi
  • 22 Ağustos 2022 12:00

Görgü tanıklarının olayda 3’üncü bir TIR olduğu ve son anda durdurulduğu yönündeki tanıklıklarına ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Mardin Valiliği, “3’üncü TIR yok” iddiasında bulundu. MA, lastiği patlamış 3’üncü TIR’ı görüntüledi. 

 

Mardin’in Derik ilçesinde 20 Ağustos günü Cengiz Hoding’e ait Eti Bakır Fabrikası’ndan tarımsal gübre taşıyan bir TIR’ın kaza yapması sonucu yaralılara yardım etmek isteyenlerin arasına ikinci bir TIR’ın dalması sonucu 21 kişi hayatını kaybetti. Olayın ardından görgü tanıkları olayda 3’üncü bir TIR’ın daha lastiklerinin patladığını ve son anda durdurulduğunu belirtti.

 

Olayın ardından Derik’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise yaptığı açıklamada, görgü tanıklarının 3’üncü TIR olduğu yönündeki sözleri için “Üçüncü tırın varlığı gerçek dışı bir değerlendirmedir. Olayın üçüncü bir tırın varlığı, ona ateş açıldığı gibi bir değerlendirme gerçek dışı bir değerlendirmedir” iddiasında bulundu. Olayın başından itibaren sessiz kalan Mardin Valiliği de, olaya dair yaptığı tek açıklamada, 3’üncü TIR meselesini konu alarak, 3’üncü TIR olmadığını savundu.

 

MA, ‘YOK’ DENİLEN TIRI GÖRÜNTÜLEDİ

Mezopotamya Ajansı (MA) görgü tanıklarının bahsettiği 3’üncü TIR’ı görüntüledi. Derik ilçesinin girişinde olayın olduğu cadde üzerinde yolun kenarında duran TIR, gübre yükü ile olduğu gibi duruyor. Tonlarca gübre ile yol kenarında bekleyen TIR’ın zorlukla durabildiği asfalt izlerinden anlaşılırken, bir lastiğinin patlak olduğu görülüyor. Bunun yanı sıra diğer lastikleri de aşırı şekilde aşınmış halde olan TIR’ın bir lastiğinin ise yırtılmış halde olduğu görülüyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ