Soylu’dan yeni Mezitli açıklaması: Paramotorla geldiler

Soylu’dan yeni Mezitli açıklaması: Paramotorla geldiler
  • 1 Ekim 2022 16:56 | Son Güncellenme: 1 Ekim 2022 17:30
Mezitli eylemiyle ilgili asılsız iddialarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu kez “Paraşütle geldiler” açıklaması yaptı. 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin Mezitli ilçesinde bulunan Tece Polievi’ne yönelik eylemle ilgili yeni iddialarda bulundu. Bu kez “Amerika merkezli bir eylem” olduğunu ileri süren Soylu, HPG’lilerin Kuzey ve Doğu Suriye’nin Minbic kentinden paraşüt ile Tarsus’a geldiğini iddia etti.
Soylu şunları söyledi: “Bu eylemi gerçekleştirenler, Münbiç’ten hareket ettiler. Eylemden önceki akşam saat 20.00 itibarıyla tam 12-13 saat paramotorla, paraşütlü motor var ya, motorlu paraşüt. Motorlu paraşütle beraber Tarsus’a geldiler. Tarsus’ta kıyıya yakın bir yere indiler, sabah saat 10.00’a doğru. Ondan sonra akşama kadar orada kaldılar ve oradan yürüyerek sonra birilerinin arabalarına binerek, normal vatandaşların, onlar da insaniyet namına götürmüşler ve ondan sonra eylemi gerçekleştirdiler. Ben 6 yıldır İçişleri Bakanlığı yapıyorum, ilk kez Amerika tarafından bizden bir şey istendi, Emniyet Genel Müdürlüğümüzden ve istihbarat birimlerimizden, ‘Şu eylem yapan silahların seri numaralarını sizden istiyoruz.’ Dün. Neden istediler? Bizim arkadaşlarımız da onlara çok güzel bir cevap verdi, İstihbarat Teşkilatımız. ‘Siz ilk önce PKK’ya gönderdiğiniz silahların seri numaralarını bize gönderin, biz ondan sonra size göndeririz.’ diye”
Soylu, bir polisin yaşamını yitirdiği olayın ardından eylemin Dilşah Ercan tarafından gerçekleştirildiğini iddia etmişti. HPG tarafından yapılan açıklamanın ardından Soylu, “Teşhisi taksici yaptı” diyerek kendini savundu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ