Mardin Roj

Soylu seçimlerde Sezgin Baran Korkmaz’ın uçağını kullanmış

Soylu seçimlerde Sezgin Baran Korkmaz’ın uçağını kullanmış
  • 25 Haziran 2021 09:50

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun seçim döneminde Sezgin Baran Korkmaz’ın uçağını sıklıkla kullandığı ortaya çıktı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ABD’nin talebiyle Avusturya’da yakalanan ve kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz’ın uçağını sıklıkla kullandığı ortaya çıktı. Cumhuriyet yazarı Tuncay Mollaveisoğlu’nun iddiasına göre; Soylu, Sezgin Baran Korkmaz’ın uçağını seçim döneminde sıkça kullanmış. Uçak, ‘VIP’ isimlerin uçakları ile Atatürk Havalimanı’nın apronunda bekletildiği belirtilerek, kayıtlarda kimlerin uçakla seyahat ettiğinin görüleceği ifade edildi.
İSTANBUL-BODRUM SEFERİ
Haberde şu iddialar da yer aldı:”Kanadalı Bombardier firmasının 54 milyon dolar değerindeki, TC-YYA kuyruk numaralı Global tipi uçağı karapara aklamak iddiası ile tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’ın uçan sarayı idi… Elime ulaşan bilgilere göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu uçağı özellikle seçim döneminde neredeyse özel taksisi gibi kullanmış… Korkmaz’ın uçan sarayı ile, gazetecilerden bürokratlara çok sayıda ‘ünlü’ ismi özel olarak uçurduğu, özellikle İstanbul, Bodrum arasında bu uçağın durmaksızın sefer yaptığı iddialar arasında.”
KİMLERİN TAŞINDIĞI KAYITLARDA VAR
Haberde, uçak kaptanlarının tuttuğu yolcu defteri dışında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü listesine de işaret ederek, “Süleyman Soylu’nun ismini görmek sürpriz olmayacak çünkü konuştuğum kaynaklarım Soylu’nun özellikle seçim döneminde Sezgin Baran Korkmaz’ın bu süper lüks uçağını kullandığı yönünde. Korkmaz’ın Türkiye’deki ünlü yolcu listesi dışında bu uçağın uluslararası seferleri de sorgulanmalıdır. Hangi ülkelere ne sıklıkla gittiği, ne taşıdığı ve kimleri götürdüğü Euro Controll kayıtlarında mevcut” ifadeleri yer aldı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ