Mardin Roj

Soylu Mecliste vekillerin üstüne yürüdü, ortalığı karıştırdı

Soylu Mecliste vekillerin üstüne yürüdü, ortalığı karıştırdı
  • 09 Aralık 2021

Sözlü atışmanın ardından ayağa kalkan milletvekilleri arasında önce sözlü, sonra yumruklu kavga çıktı.

 

Bakanı Süleyman Soylu’nun Genel Kurul’da kavga çıkarması üzerine oturuma ara verildi. Meclis Genel Kurulu’ndaki İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kavga çıkardı. CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Soylu’nun Sezgin Baran Korkmaz’ın uçağına binmesiyle ilgili eleştirilerde bulundu. Bu sırada Bakan Soylu, Aydın’a bulunduğu yerden “Sahtekarsın” diye bağırdı.

Erkan Aydın, “Aynen iade ediyorum” karşılığını verdi. Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Bakan Soylu’yu, “Sayın Bakan, bu şekilde müzakereleri götürmemiz mümkün değil” diyerek uyardı.

Bu sırada AKP ve CHP’li milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı. Birleşime 10 dakika ara verildi.

TUTANAKLAR İNCELENECEK

Verilen ara ardından başlayan oturumda Meclis Başkanvekili Sadi Süreyya Bilgiç, tutanakları istediğini ve tutanakların gelmesi ardından oturuma ara vereceğini belirtti. Tutanakları partilerin Grup Başkanvekilleri ile görüşeceğini ve bir karar verileceğini söyledi.

 

Meclis Genel Kurulu’nda, İçişleri Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçesine ilişkin görüşmeler sürüyor. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel kürsüye çıkarak, Soylu’nun açıklamaları üzerine konuşma yaptı.

Soylu’nun kendisine sorulan sorulara cevap vermemesini eleştiren Özel, şunları söyledi: “Thodex’le Türkiye’de 300 binden fazla insanın dolandırılmasına yol vermesini ve görevini yapmamasını açıklamamak için, Bir suç örgütü liderine koruma vermesiyle ilgili soruya cevap vermemek için, karakol baskını sorusuna cevap vermemek için, insan kaçakçılığı ile ilgili ağır kusuruna cevap vermemek için, Aliye Uzun konusuna cevap vermemek için böyle konuşmaya karar verdi’. Sonra sinir krizi geçirerek diyor ki ‘Devlete iftira attırmam.’ Devlete iftira yok, ama kendisine soru soranlar var.”

“Televizyona çıkıp ‘önceki bakanın oğlunun evinde para kasası çıktı’ diyorsan sen Muammer Güler’e yöneltilen suçları tekrar ediyorsun, sahipleniyorsun demektir” diyen Özel ”Şizoid bir sanrı var. Öyle bir sanrı ki, kendi konuşurken sözü kesilmeye çalışılınca ‘Vallahi de Hak’kın sesini kesemezsiniz’ diyen bir vaka var karşımızda” ifadelerini kullandı.

SOYLU, ÖZEL’İN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Özel’in “Kahraman Mehmetçik’i, ayakta alkışlar mısın deyip kendi ayakta alkışlanıyormuş çakallığına yapana alet olmayın” sözleri üzerine AKP sıraları hareketlendi.

AKP’li Alpay Özalan’ın yanı sıra Süleyman Soylu da locadan çıkarak Özel’in üzerine yürüdü. Olaya müdahale etmeye çalışan CHP’li ve AKP’li vekiller arasında yumruklaşmalara varan itiş kakış yaşandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ