Mardin Roj

Soylu ırkçı saldırıya dair açıklama yaptı

Soylu ırkçı saldırıya dair açıklama yaptı
  • 30 Temmuz 2021

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ırkçı saldırıya dair açıklamasında ırkçı saldırı olmadığı iddiasında bulunarak, “Etnik köken üzerinden yapılan değerlendirmelerin tamamı da istismara, provokasyona ve bu ülkenin birliğine yönelik bir anlayışın kendisidir” ifadelerini kullandı.

 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Konya’da 7 kişinin öldürüldüğü ırkçı katliama ilişkin açıklama yaptı.

Mayıs ayında saldırıya uğrayan ve tehditler almaya devam eden Kürt aileye ilişkin açıklama yapan Soylu ssaldırının ırkçı yönünü inkar etti. Soylu, “Bunun Kürt-Türk meselesiyle ilgili herhangi bir alakası yoktur. Yaklaşık 11 yıllık bir husumet. Arkadaşlarımızın çok kısa bir süre içinde yakalayabileceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Tüm ekiplerimiz bu konuda seferber olmuş durumdadır. İnanıyorum çok kısa süreç içinde yakalanacak, adalete teslim edilecek cezasını alacaktır” diyen Soylu, “Etnik köken üzerinden yapılan değerlendirmelerin tamamı da istismara, provokasyona ve bu ülkenin birliğine yönelik bir anlayışın kendisidir” şeklinde konuştu.

Soylu, “Bu ülkenin birliğinin ortadan kalkmasına yönelik her saldırı, bilinmelidir ki bizim birliğimizi ve beraberliğimizi çok daha artıracaktır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ