Mardin Roj

Sınır ticareti yapan 16 kişi ‘Örgüte finansman’ iddiasıyla tutuklandı

Sınır ticareti yapan 16 kişi ‘Örgüte finansman’ iddiasıyla tutuklandı
  • 26 Kasım 2021

Şırnak’ta sınır ticareti sebebiyle gözaltına alınan 35 kişiden 16 kişi tutuklanırken, 19 kişi ise serbest bırakıldı. 

 

Şırnak’ın Silopi ve Cizre ilçelerinde 17 Kasım’da sınır ticareti yapanlara dönük Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan ve “örgüte finansman sağlamak” suçlaması yöneltilen 35 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan İdris Deniz, Fahrettin Adıgüzel, Muas İke, Sıddık Kılınç, Enes Külter, İbrahim Çavlak, Temer Uluğ, Levent Ercan, Abdullah Eren, Aziz Bağdur ve ismi öğrenilemeyen bir kişi “Örgüte finansman destek sağladıkları” iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 

5 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI

 

Gözaltı süreleri uzatılan Osman Coşkun, Reşit Salğucak, Nezir Yılmaz, Osman Kunur, Süleyman Onuk, Besim Katar ve Ahmet Atak ise adliyede alınan ifadeleri ardından mahkemeye sevk edildi. Mahkemede Osman Coşkun, Reşit Salğucak, Nezir Yılmaz, Osman Kunur ve Süleyman Onuk aynı gerekçeyle tutuklanırken, Besim Katar ve Ahmet Atak ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

19 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

 

İbrahim Kartal, İslam İke, Mustafa Anak, Feyzi Yılmaz, İsa Yılmaz, Mahmut Ataman, Hasan Atak, Şükrü Atak, Emin İbren, Mustafa Uysal, Süleyman Gören, Hazım Kayaalp, Lokman Caner, Faysal Acar, Cindi Özdemir, Ömer Kayar ve Ali Tekin de mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ