Serbest bırakılan Barış Annesi Akbulut: Kimseden korkmuyoruz

Serbest bırakılan Barış Annesi Akbulut: Kimseden korkmuyoruz
  • 17 Şubat 2021 21:22 | Son Güncellenme: 17 Şubat 2021 21:23

Mardin’de 15 Şubat günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 28 kişiden Barış Annesi Ferha Akbulut ile birlikte 13’ü serbest bırakıldı.

Mardin merkez ve ilçelerinde 15 Şubat günü yapılan ev baskınlarında aralarında Barış Annesi Ferha Akbulut’un da olduğu 28 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlardan 13’ü serbest bırakıldı. Aralarında Barış Annesi Ferha Akbulut’un da olduğu 13 kişinin iki ayrı grup halinde farklı soruşturmalar kapsamında ifadelerinin alındığı öğrenildi. İfadeleri alınan 13 kişi savcılığa çıkarılmadan serbest bırakıldı. Barış Annesi Akbulut’a 2014 yılında Kobanê sınırında gerçekleştirilen eylemlere katıldığı yönünde üzerine ifade verildiği iddia edildi.

‘BASKILARI PARA ETMİYOR’

Serbest bırakılan Akbulut, evine yapılan baskında kapılarının kırıldığını ve çocuklarına silah doğrultulduğunu dile getirdi. Kendisini gözaltına almaya geldiklerini anlaması üzerine çocuklara silah doğrultulmamasını istediğini belirten Akbulut, kimseden korkmadığını ifade etti. Gözaltına alınmasını “Bugün milletvekillerimiz, belediye eşbaşkanlarımız, insanlarımız, gazeteciler neden gözaltına alınıyorsa o nedenle alındım” diye açıkladı. “Doğru olanı yapanın, doğru olanı söyleyenin üzerinde baskı ve zulüm uyguluyorlar” diyen Akbulut, “Ancak bu baskılar para etmiyor. Biz insanlık görevimizi yapıyoruz. Buna tahammül edemiyorlar. Uyguladıkları insanlık dışı muameleyi kabul etmiyoruz ama minnet de etmiyoruz. Kimseden korkmuyoruz” diye konuştu. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ